Sri Lanka

Maivi ja Sri LankaKui soovid lähemalt teada Sri Lanka reisivõimalustest, siis kirjuta maivi.talving@gmail.com. Olukord Sri Lankal on muutumises.

♡ Seniks kutsun Sind endaga rändama Keeniasse 21.-31.01.2023! Elamusreis ja retriit Keenias. Teekond Südamesse 21.-31.01.2023 >

Ma poleks seda oma unistusteski osanud vaadata, et ühel päeval saab minust külalistemaja perenaine väikesel paradiisisaarel Sri Lankal keset India ookeani.

Kas oled sinagi unistanud tervistavast puhkusest troopilisel paradiisisaarel, kus loodus on ehe ja puhas, soojast sinisest ookeanist, elamisest ilusas villas, kus saad lõõgastuda meisterlikes ajurveeda hoolitsustes? Jah, see kõik ongi päriselt olemas ja ootamas sind ja/või su sõpa Sri Lankal, et anda oma kehale ja meelele üks tõeline restart ning täita end meelelise rahuloluga ja sooja särava päikesega.

Tule külla mu Swastha Ayurveda Villa’sse! Oled oodatud külla ja majutuma mu enda villasse Hikkaduwas, mille oleme loonud koos ajurveeda Doktor Dickson Athukoralaga. Meil on 5 avarat ja ilusat külaliskorterit ehk apartmenti koos avarate rõdudega, bassein, lounge-ala koos väliköögiga (sh külmkapp ja pesumasin), zen-aed ja mõnus olemine džungihäältes, võimalus aiamajakeses ajurveeda hoolitsusteks ja massaažiks. Gruppidele on olemas erinevateks praktikateks bungalow-stiilis katusealune. Swastha Ayurveda villa asub u 600 m kaugusel ilusast Hikkaduwa liivarannast, India ookeanist.

High-season on novembrist aprillini. Tavaliselt olen kohapeal olemas jaanuarist aprillini. Nii et kirjuta mulle julgelt, kui soovid minu kaudu otse elamist broneerida: maivi.talving@gmail.com

NB! Igal aastal, jaanuar-märts korraldan ka 12-päevaseid avardavaid elamusreise ja retriite gruppidele erinevatel radadel ja teemadel. Kui soovid rohkem infot, siis kirjuta mulle.

MIKS SRI LANKA?

Ma armastan seda maad ja inimesi, seda imelist väikest paradiisisaart India ookeanis, mis on ainult kolmandiku võrra suurem Eestist. Endalegi üllatuseks tunnen end Sri Lankal nagu kodus ja seepärast veedangi seal oma talved. Mulle meeldib ikka ja jälle öelda, et Looja on olnud Sri Lankat luues väga heldes tujus – ta on suutnud ühele väikesele saarele panna kokku kõik selle nagu meie kujutluspildis võiks olla Tõeline Paradiis, kus aastaringselt paistab päike, valmivad puuviljad ja sooja on keskmiselt 30-kraadi.

Sri LankaSri Lanka, see on võrratu loodus – keskmäed sadade sillerdavate veekoskedega, sooja helesinise veega rannad ääristatuna palmidest, kus ookeanivetes elavad värvilised kalad, merikilpkonnad, delfiinid ja vaalad ning vetesügavustes peituvad korallid; vihmametsad ja ürgmetsad, sajad jõed ja järved ning muidugi troopilised puuviljapuud, mis oma küpsete päikesest pakatavate andidega meid pidevalt rõõmustavad. Võrratult mitmekesine looma- ja linnuriik kuninglike Sri Lanka elevantidega, ahvidega, leoparditega, samba hirvede, krokodillide, paabulindude ja tuhandete teiste kaunite olevustega.

shirodara_oil_treatment2_swastha_ayurveda_hikkaduwaSri Lanka koondab endasse tuhandete aastate pikkuse rikkaliku kultuuripärandi loodusrahva veedade ja kuningriigi ajast, kõrgtsivilisatsiooni uhkeimad arhidektuurimälestised. Ja muidugi mu lemmik, sõbralik budism, mis elab ja loob enamuse saare elanikega kooskõlas toetavat ja ühendavat mõtteviisi igapäevases elutegevuses. Sealne iidne ajurveeda holistilisel mõtteviisil põhinev meditsiinisüsteem on toimiv ja tunnustatud nagu ka lääne meditsiin.

Kõik see kokku ja veel palju enamgi on Sri Lanka – kirev, heasüdamlik, austav, tark, sõbralik ja ehe. Maa ja rahvas, keda lihtsalt hakkad armastama.

Nii ma siis kutsungi teid talveks Sri Lankale endale külla, et saaksin seda kõike teile näidata ja neid helgeid emotsioone jagada! Olen rännanud läbi Sri Lanka ristipõiki ja sellel reisil viin Sind oma lemmikutesse kohtadesse. Olen märganud, et minu ülesandeks on Sulle tutvustada Sri Lanka maa Hinge ja selle imekauni maa võrratuid Inimesi, kes meid kohapeal saadavad ja mitte ainult…

Minust ka. Kes mind ei tunne, siis lühidalt ütlen, et igapäevaselt tegelen energiateraapiaga ja kristallidega. Mu südame ja käe läbi on sündinud Rahulolu keskus Nõmmel, Kristallihaldjate keskus ja kristallipood www.kristallihaldjad.ee ning Maivi kristallimandalad. Sri Lankale viis mind 7 aastat tagasi puhas “juhus”, millest sündisid kümned sünkroonsused, väikesed ja suured imed. Nüüdseks on selja taga kuus aastat selliste butiikreiside organiseerimist ja on olnud õnn seda teha koos 11 suurepärase reisiseltskonnaga ja u 200 inimesega.

Maivi Sri Lanka teemareiside info leiad lehe altpoolt.

MEIE REISIVIDEO. Filminud ja kokku pannud mu tütar meie kõige esimesest reisist Sri Lankale 2015 jaanuaris, millest kõik see imelisus siin sai alguse…

PILDIGALERII. Ilusaid hetki Sri Lankalt:

MAIVI PARADIISIREISID SRI LANKALE. Loe edasi lehe allpool.

GALERII. Tule vaata ka meie Sri Lanka reisipilte Facebookis:

– 2017 kolm reisi jaanuar-märts >
– 2016 märtsi kristallireis >
– 2016 jaanuari küllusereis >
– 2015 aprilli kristallireis >

REISIDE TUTVUSTUS

IGA REIS ON ERINEV JA SEOTUD REISITEEMALISTE TÖÖTUBADE, PRAKTIKATE JA VÄLJASÕITUDEGA. Reisikava saame koostada soovidest lähtuvalt.

“Villapuhkus” ehk Rõõmu, külluse ja maagia loomine koos kristallide ja ajurveedaga – Elame ookeaniäärses Hikkaduwa linnakeses, ilusas basseiniga Swastha Ayurveda villas, kus ajurveedatame, naudime rannaelu, teeme budistlikes templites rituaale, soovijatele viin läbi kristalliteemalisi töötubasid, meditatsioone või energiaseansse. Hommikuks ja lõunaks valmistatakse meile kohalikke tervislikke sööke ja pakutakse hõrke puuvilju, mis on lihtsalt nii head. Seline mõnus kulg ja kodune elamine troopikas. Päevadesse jääb aega kohaliku eluga tutvumiseks ja sooja ookeani nautimiseks. 

Maivi butiikreisid Sri LankaleVäljasõite teeme bussiga kokku 4 päeval, mis tipneb pilgrim-rännakuga ehk palverännakuga pühale mäele Adam’s Peak (vabatahtlik), kus võtame vastu päikesetõusu budistlikus mägitemplis. Teel külastame Kandy budistlikku peatemplit Temple of The Tooth, teeme kaasa rituaalid, peatume võrratu vaatega hotellides mägedes, külastame elevante, käime teeistanduses, kaneeliistanduses, kristallimuuseumis, kaevanduses, koses ujumas ja teeme peatusi kaunites kohtades, et imetleda looduse ilu. Ühel päeval külastame kohalikku küla ja sealseid elanikke, matkades mööda mäenõlvu tee- ja riisipõldude vahel ning kõige lõpuks läheme ka paadisõidule Maadu jõgikonda ja saartele.

“Nature trip” ehk Spirituaalne ja seikluslik teekond mööda Sri Lankalt – esimesed päevad koguneme Hikkaduwas, ajurveedatame, naudime ookeani ja teeme ettevalmistusi minekuks nädalasele matkale. Plaanis on rännata Sinharaja vihmametsa (see on päevane rännak koos kosel ujumisega), sõidame Udawalawe rahvusparki safarile elevantidele külla (NB! palun andke teada, kas soovite minna rohkem Uwawalawasse (rohkem elevante, vähem teisi loomi, aga müra- ja turistivabam või siis Yala safarile (rohkem teisi loomi ka, kuid väga üleautostunud) – sest peatudes ühel päeval ja ööl Tangalles ookeani ääres, saame me minna mõlemas suunas ja selles mõttes vahet pole. Peale päevast safarit, liigume edasi Ellasse, see on imekaunis mägilinnake võrratute mägedevaadetega (seal viibides külastame koski, võrratu vaatega Little Adam’s Peak’i, teeistandust). Sealt liigume edasi rongiga kaunisse Horton Plains loodusparki ja World’s End mägede matkarajale – taas võrratud vaated ja kaunis kosk. Matkamist on palju ja kõik see rada läbi käia võtabki aega u 1-nädal, et saaksime ka vahepeal taastuda. Pärast tuleme taas tagasi Hikkaduwasse. Ühte templisse läheme ikka ka, et teha traditsioonilised pühitsused. Bussiga teeme sõidud vaid neisse kohtadesse, kuhu rongi või tuk-tukiga ei saa.

Maivi butiikreisid Sri Lankale

Kõigile osalejatele on saabumisel TASUTA 2-TUNNINE AJURVEEDA HOOLITSUSTE KOMPLEKT (kogu keha üldmassaazh imeliste õlidega ja shirodara õliprotseduur shirodara kolmandasse silma) ajurveeda doktori Dr. Dickson Athukorala juhendamisel kohaliku Swastha Ayurveda keskuse poolt. Protseduure saab võtta veel lisaks ja soov korral saab ka lahendust oma terviseprobleemile.

Maivi butiikreisid Sri Lankale

TÖÖTOAD:
Igal reisil on temaatilised töötoad, meditatsioonid, tervendusseansid kristallidega. Töötubades õpime tundma võluvat mineraalide maailma ja teeme ka praktikaid, mis hoiavad meele heaolulainel, et luua küllusevoogu ja anda täiskäik oma unistustele.

REGISTREERIMINE JA MAKSUMUS
10-päevase reisi osalustasu on … €, mille sees on peaagu kõik võrratuks reisiks (hind ei sisalda lennupiletit). Koos lennureisiga on reis 12 päeva. Osaluse kinnitab ettemaks.

Osalustasu sisaldab: personaalset hoolitsemist kohapeal, elamist kaunis villas 2-inimese toas, 3 päeva väljasõite koos sissepääsupiletitega ja 2 ööbimisega ilusa vaatega hotellides, 2-3 töötuba ja tervendusseanssi, kõiki kohapealseid reisi ühistegevusi, 2-tundi erinevaid ajurveeda hoolitsusi, srilankalikke tervislikke hommiku- ja lõuna- või õhtusööke 2x päevas koos küllusliku puuviljavalikuga, veega varustatust, minupoolset igakülgset toetust, tõlget ja giiditeenust, transfeere lennujaama edasi-tagasi (kui lennuaeg langeb kokku reisikuupäevadega).

*Lisatasu eest on väljasõitudel olevad 3x lõunasöögid kaunimate vaadetega söögikohtades (reiside hommiku- ja õhtusöök sisaldub hinnas). Samuti kolmas söögikord päevas, kel soovi kohalikes söögikohtades ka einestada. Kohalikke tuk-tuki sõite (üks ots ca 1-2 €). Kui saabumise-lahkumise aeg ei lange kokku reisikuupäevaga, lisandub transfeer lennujaama (65€ auto, üks suund) või kui soovid viibida kauem, siis ka lisaööbimised (külaliskorter 35-45€ ööpäev, kahekesi tuba jagades on hind poole soodsam). Taskuraha võiks olla kaasas vähemalt 300€, et soetada ajurveeda tooteid, teed, vürtse, kristalle, juveele vmt.

Maivi butiikreisid Sri Lankale 5LENNUPILETID

-Lennupiletid Sri Lankale ei kuulu hinna sisse, sest mu puhul pole tegemist reisibürooga :) Küll aga palun Sul lennuajad eelnevalt üle rääkida ja kooskõlastada, et planeerida ühiseid transfeere lennujaamast ja reisiseltskonna saabumist-lahkumist. Samuti hoian end informeeritud lennufirmade pakkumistega.

Head portaalid soodsaimate piletite leidmiseks ja ostmiseks on: www.skyscanner.net, www.momondo.com, www.sky24.ee (eestikeelne teenindus), aga muidugi ka reisibürood, kes lennupileteid vahendavad. Jälgi ka www.reisidiilid.ee pakkumisi. Sihtpunkt on Colombo. Lennufirmade lennuaeg u 15-21 tundi. Soovitan otsida häid pakkumisi u 550-650€, pileti tavahind vahemikus 700-800€.
Vali Colombosse saabumiseks võimalikult varajane aeg ja äraminekuks hilisõhtune aeg alates kl 20.00 – nii saad olla kauem kohapeal ning saame ühendada transfeerid.
Palun saatke ka mulle info, kui olete pileti ära ostnud.

Maivi butiikreisid Sri Lankale hikkaduwa-beach-2

VIISA. Lisandub viisa u 30 eurot, mille saab teha lihtsalt ja kiiresti internetis u 1-2 nädalat enne reisi. Piletite ja viisa korraldamisel saan Sind aidata ja saata vajaliku info.

JA VEEL…

Sri Lanka puuviljadest kirjutas mu tütar oma blogis: http://looduslikmaitse.blogspot.com/2015/02/sri-lanka-puuviljad.html

Reise juhendab Maivi Talving koos kohapealsete abilistega.

Maivi butiikreisid Sri Lankale 7Maivi on Sri Lankal elanud ja veetnud talveajad ning teinud varasemalt kuuel aastal Sri Lanka butiikreise gruppidele. Meid on ootamas kohapeal imetoredad inimesed ja oleme hoitud!

Lisainfo küsimiseks võid julgelt kirjutada maivi@kristallihaldjad.ee või helistada 5022540.

KOHTUME PARADIISIS!

Kristallihaldjas Maivi ja teised imelised haldjad :)

……..
Maivist ja tema tegemistest lähemalt:
www.holetta.ee
www.kristallihaldjad.ee

Tänan, tänan kõiki armsaid inimesi, kellega koos on rännatud ja imesid loodud! Kallistan.