Sri Lanka

Maivi ja Sri LankaMa poleks seda oma unistusteski osanud vaadata, et ühel päeval saab minust villa perenaine väikesel paradiisisaarel Sri Lankal keset India ookeani.

Kas oled sinagi unistanud tervistavast puhkusest troopilisel paradiisisaarel, kus loodus on ehe ja puhas, soojast sinisest ookeanist, elamisest ilusas villas, kus saad lõõgastuda meisterlikes ajurveeda hoolitsustes? Jah, see kõik ongi päriselt olemas ja ootamas sind ja/või su sõpa Sri Lankal, et anda oma kehale ja meelele üks tõeline restart ning täita end meelelise rahuloluga ja sooja särava päikesega.

Tule külla mu Swastha Ayurveda
Villa’sse! Oled oodatud külla ja majutuma mu enda villasse Hikkaduwas, mida peame koos ajurveeda Doktori Dicksoniga. Seal on 5 avarat ja ilusat külaliskorterit ehk apartmenti, mõnus olemine džungihäältes ja võimalus aiamajakeses ajurveeda hoolitsusteks massaažina või teistes ajurveeda hoolitsustes. Asub u 600 m kaugusel ilusast Hikkaduwa rannast, India ookeanist.

High-season on novembrist aprillini. Olen ise seal kohapeal olemas jaanuarist aprillini. Nii et kirjuta mulle julgelt, kui soovid broneerida: maivi.talving@gmail.com

NB! 2020 veebruaris ja märtsis on plaanis taas teha ka ühised grupireise erinevatel radadel ja teemadel. Kui soovid rohkem infot, siis kirjuta mulle.

MIKS SRI LANKA?

Ma armastan seda maad ja inimesi, seda imelist väikest paradiisisaart India ookeanis, mis on ainult kolmandiku võrra suurem Eestist. Endalegi üllatuseks tunnen end Sri Lankal nagu kodus ja seepärast veedangi seal oma talved. Mulle meeldib ikka ja jälle öelda, et Looja on olnud Sri Lankat luues väga heldes tujus – ta on suutnud ühele väikesele saarele panna kokku kõik selle nagu meie kujutluspildis võiks olla Tõeline Paradiis, kus aastaringselt paistab päike ja sooja on keskmiselt 30-kraadi.

Sri LankaSri Lanka, see on võrratu loodus – keskmäed sadade sillerdavate veekoskedega, sooja helesinise veega rannad ääristatuna palmidest, kus ookeanivetes elavad värvilised kalad, merikilpkonnad, delfiinid ja vaalad ning vetesügavustes peituvad korallid; vihmametsad ja ürgmetsad, sajad jõed ja järved ning muidugi troopilised puuviljapuud, mis oma küpsete päikesest pakatavate andidega meid pidevalt rõõmustavad. Võrratult mitmekesine looma- ja linnuriik kuninglike Sri Lanka elevantidega, ahvidega, leoparditega, samba hirvede, krokodillide, paabulindude ja tuhandete teiste kaunite olevustega.

shirodara_oil_treatment2_swastha_ayurveda_hikkaduwaSri Lanka koondab endasse tuhandete aastate pikkuse rikkaliku kultuuripärandi loodusrahva veedade ja kuningriigi ajast, kõrgtsivilisatsiooni uhkeimad arhidektuurimälestised. Ja muidugi mu lemmik, sõbralik budism, mis elab ja loob enamuse saare elanikega kooskõlas toetavat ja ühendavat mõtteviisi igapäevases elutegevuses. Sealne iidne ajurveeda holistilisel mõtteviisil põhinev meditsiinisüsteem on toimiv ja tunnustatud nagu ka lääne meditsiin.

Kõik see kokku ja veel palju enamgi on Sri Lanka – kirev, heasüdamlik, austav, tark, sõbralik ja ehe. Maa ja rahvas, keda lihtsalt hakkad armastama.

Nii ma siis kutsungi teid talveks Sri Lankale endale külla, et saaksin seda kõike teile näidata ja neid helgeid emotsioone jagada! Olen rännanud läbi Sri Lanka ristipõiki ja sellel reisil viin Sind oma lemmikutesse kohtadesse. Olen märganud, et minu ülesandeks on Sulle tutvustada Sri Lanka maa Hinge ja selle imekauni maa võrratuid Inimesi, kes meid kohapeal saadavad ja mitte ainult…

Minust ka. Kes mind ei tunne, siis lühidalt ütlen, et igapäevaselt tegelen energiateraapiaga ja kristallidega. Mu südame ja käe läbi on sündinud Rahulolu keskus Nõmmel, Kristallihaldjate keskus ja kristallipood www.kristallihaldjad.ee ning Maivi kristallimandalad. Sri Lankale viis mind 5 aastat tagasi puhas “juhus”, millest sündisid kümned sünkroonsused, väikesed ja suured imed. Nüüdseks on selja taga viis aastat selliste butiikreiside organiseerimist ja on olnud õnn seda teha koos 10 suurepärase reisiseltskonnaga ja u 200 inimesega.

Maivi Sri Lanka teemareiside info leiad lehe altpoolt.

Maivi paradiisisreisid Sri Lankale. Loe edasi lehe allpool.

GALERII. Tule vaata ka meie Sri Lanka reisipilte Facebookis:

- 2017 kolm reisi jaanuar-märts >
- 2016 märtsi kristallireis >
- 2016 jaanuari küllusereis >
- 2015 aprilli kristallireis >

2018 REISIDE TUTVUSTUS

- 7.-17. märtsil 2018: “Villapuhkus” – Rõõmu, külluse ja maagia loomine koos kristallide ja ajurveedaga. Elamine on PARADIISIS, minu Swastha Ayurveda Villas Hikkaduwa linnakeses, u 500 m kaugusel ookeanist. Vaikne ümbrus, looduse keskel, õigemini dzunglis. Päevadesse jääb aega kohaliku eluga tutvumiseks ja sooja ookeani nautimiseks. Hommikuks ja lõunaks valmistatakse meile kohalikke tervislikke sööke ja pakutakse hõrke puuvilju, mis on lihtsalt nii head.

– 7.-17. veebruaril 2018: “Nature trip” – Spirituaalne ja seikluslik teekond mööda Sri Lankalt:
Koguneme armsas Hikkaduwa linnakeses ookeani kaldal, kus elame mõned päevad minu Swastha Ayurveda Villas . Esimestel päevadel ajurveedatame ja naudime sooja ookeani ning valmistume 1-nädalaseks teekonnaks mööda Sri Lanka võrratut loodust: koskedele, mägedesse, vihmametsa, safarile loodusparki… See rännak on rohke matkamisega, seljakottidega ja veedame palju aega looduses ning ööbimiskohad vahelduvad. Liigume ka kohalike bussidega ja rongiga mööda neid lõike mägedes, mille vaated on ahhetama-panevad. Tagasi saabume taas Hikkaduwasse.

Maivi butiikreisid Sri Lankale

Kõigile osalejatele on saabumisel TASUTA 3-TUNNINE AJURVEEDA HOOLITSUSTE KOMPLEKT (kogu keha üldmassaazh imeliste õlidega, puhastav aurukapsel taimedega ja õliprotseduur shirodara kolmandasse silma) ajurveeda doktori Dr. Dickson Athukorala juhendamisel kohaliku Swastha Ayurveda keskuse poolt. Protseduure saab võtta veel lisaks ja soov korral saab ka lahendust oma terviseprobleemile.

Maivi butiikreisid Sri LankaleIGA REIS ON ERINEV JA SEOTUD REISITEEMALISTE TÖÖTUBADE, PRAKTIKATE JA VÄLJASÕITUDEGA.

“Nature trip” ehk Spirituaalne ja seikluslik teekond mööda Sri Lankalt - esimesed päevad koguneme Hikkaduwas, ajurveedatame, naudime ookeani ja teeme ettevalmistusi minekuks nädalasele matkale. Plaanis on rännata Sinharaja vihmametsa (see on päevane rännak koos kosel ujumisega), sõidame Udawalawe rahvusparki safarile elevantidele külla (NB! palun andke teada, kas soovite minna rohkem Uwawalawasse (rohkem elevante, vähem teisi loomi, aga müra- ja turistivabam või siis Yala safarile (rohkem teisi loomi ka, kuid väga üleautostunud) – sest peatudes ühel päeval ja ööl Tangalles ookeani ääres, saame me minna mõlemas suunas ja selles mõttes vahet pole. Peale päevast safarit, liigume edasi Ellasse, see on imekaunis mägilinnake võrratute mägedevaadetega (seal viibides külastame koski, võrratu vaatega Little Adam’s Peak’i, teeistandust). Sealt liigume edasi rongiga kaunisse Horton Plains loodusparki ja World’s End mägede matkarajale – taas võrratud vaated ja kaunis kosk. Matkamist on palju ja kõik see rada läbi käia võtabki aega u 1-nädal, et saaksime ka vahepeal taastuda. Pärast tuleme taas tagasi Hikkaduwasse. Ühte templisse läheme ikka ka, et teha traditsioonilised pühitsused. Bussiga teeme sõidud vaid neisse kohtadesse, kuhu rongi või tuk-tukiga ei saa.

“Villapuhkus” ehk Rõõmu, külluse ja maagia loomine koos kristallide ja ajurveedaga - siin reisil oleme peamiselt Hikkawuwas, majutudes kogu aja ilusas basseiniga villas, kus ajurveedatame, ujume, teen soovijatele kristalliteemalisi töötubasid ja kristalliseansi, sealt on mõnus jalutuskäik ookeanini ja peatänavani jne. Seline mõnus kulg ja kodune elamine troopikas. Kokapoisid teevad meile 2x päevas ka kohalikke gurmeetoite. Väljasõite teeme bussiga kokku 4 päeval, mis tipneb pilgrim-rännakuga ehk palverännakuga pühale mäele Adam’s Peak (vabatahtlik), kus võtame vastu päikesetõusu budistlikus mägitemplis. Teel külastame Kandy budistlikku peatemplit Temple of The Tooth, teeme kaasa rituaalid, peatume võrratu vaatega hotellides mägedes, külastame elevante, käime teeistanduses, kaneeliistanduses, kristallimuuseumise, keavanduses, koses ujumas ja teeme peatusi kaunites kohtades, et imetleda looduse ilu. Ühel päeval külastame kohalikku küla ja sealseid elanikke, matkades mööda mäenõlvu tee- ja riisipõldude vahel ning kõige lõpuks läheme ka paadisõidule Maadu jõgikonda ja saartele.

Maivi butiikreisid Sri LankaleTÖÖTOAD:
Igal reisil on temaatilised töötoad, meditatsioonid, tervendusseansid kristallidega. Töötubades õpime tundma võluvat mineraalide maailma ja teeme ka praktikaid, mis hoiavad meele heaolulainel, et luua küllusevoogu ja anda täiskäik oma unistustele. Märtsi reisil kokku 3-4 korral, 8-10h.

Maivi butiikreisid Sri Lankale 5

REGISTREERIMINE JA MAKSUMUS
10-päevase reisi osalustasu on 1100 € (ei sisalda lennupiletit, koos lennureisiga on reis 12 päeva). Osaluse kinnitab ettemaks 200 €, mis on seotud eelbroneeringute tasumisega.

Villapuhkus: Osalustasu sisaldab elamist kaunis villas 2-inimese toas, 3 päeva väljasõite koos sissepääsupiletitega ja 2 ööbimisega ilusa vaatega hotellides, 2-3 töötuba ja tervendusseanssi, kõiki kohapealseid reisi ühistegevusi, 2-tundi erinevaid ajurveeda hoolitsusi, srilankalikke tervislikke hommiku- ja lõuna- või õhtusööke 2x päevas koos küllusliku puuviljavalikuga, veega varustatust, minupoolset igakülgset toetust, tõlget ja giiditeenust, transfeere lennujaama edasi-tagasi (kui lennuaeg langeb kokku reisikuupäevadega).

Nature trip: Praktiliselt kõik on hinnas – majutus ilusates kohtades 2 inimest toas, söögid 2x päevas, 3h ajurveeda, transport kogu rännaku vältel, ühistegevused, sissepääsupiletid, minupoolset toetust, tõlget ja giiditeenust, transfeere lennujaama edasi-tagasi (kui lennuaeg langeb kokku reisikuupäevadega).

*Lisatasu eest on väljasõitudel olevad 3x lõunasöögid (10-20€ kord) kaunimate vaadetega söögikohtades, reiside hommiku- ja õhtusöök sisaldub hinnas. Samuti kolmas söögikord päevas, kel soovi kohalikes söögikohtades ka einestada. Kohalikke tuk-tuki sõite (üks ots ca 1-2 €). Kui saabumise-lahkumise aeg ei lange kokku reisikuupäevaga, lisandub transfeer lennujaama (60€ auto, üks suund) või kui soovid viibida kauem, siis ka lisaööbimised (külaliskorter 30-40€ ööpäev, kahekesi tuba jagades on hind poole soodsam). Taskuraha võiks olla kaasas vähemalt 300€, et soetada ajurveeda tooteid, teed, vürtse, kristalle, juveele vmt.

Maivi butiikreisid Sri Lankale 5LENNUPILETID

-Lennupiletid Sri Lankale ei kuulu hinna sisse, sest mu puhul pole tegemist reisibürooga :) Küll aga palun Sul lennuajad eelnevalt üle rääkida ja kooskõlastada, et planeerida ühiseid transfeere lennujaamast ja reisiseltskonna saabumist-lahkumist. Samuti hoian end informeeritud lennufirmade pakkumistega.

Head portaalid soodsaimate piletite leidmiseks ja ostmiseks on: www.skyscanner.net, www.momondo.com, www.sky24.ee (eestikeelne teenindus), aga muidugi ka reisibürood, kes lennupileteid vahendavad. Jälgi ka www.reisidiilid.ee pakkumisi. Sihtpunkt on Colombo. Lennufirmade lennuaeg u 15-21 tundi. Soovitan otsida häid pakkumisi u 500-650€, pileti tavahind vahemikus 700-800€.
Vali Colombosse saabumiseks võimalikult varajane aeg ja äraminekuks hilisõhtune aeg alates kl 20.00 – nii saad olla kauem kohapeal ning saame ühendada transfeerid.
Kes soovib, siis lennupileti ostmisel aitab teid armas Anne Niit, e-post anne.niit@carlsonwagonlit.com, tel 53921407. Palun saatke ka mulle info, kui olete pileti ära ostnud.

Maivi butiikreisid Sri Lankale hikkaduwa-beach-2

VIISA. Lisandub viisa u 30 eurot, mille saab teha lihtsalt ja kiiresti internetis u 1-2 nädalat enne reisi. Piletite ja viisa korraldamisel saan Sind aidata ja saata vajaliku info.

JA VEEL…

Sri Lanka puuviljadest kirjutas mu tütar oma blogis: http://looduslikmaitse.blogspot.com/2015/02/sri-lanka-puuviljad.html

Reise juhendab Maivi Talving koos kohapealsete abilistega.

Maivi butiikreisid Sri Lankale 7Maivi on Sri Lankal elanud ja veetnud talveajad ning teinud varasemalt viiel aastal Sri Lanka butiikreise gruppidele. Meid on ootamas kohapeal imetoredad inimesed ja oleme hoitud!

Lisainfo küsimiseks võid julgelt kirjutada maivi@kristallihaldjad.ee või helistada 5022540.

KOHTUME PARADIISIS!

Kristallihaldjas Maivi ja teised imelised haldjad :)

……..
Maivist ja tema tegemistest lähemalt:
www.holetta.ee
www.kristallihaldjad.ee

Tänan, tänan kõiki armsaid inimesi, kellega koos on rännatud ja imesid loodud! Kallistan.

MEIE REISIVIDEO. Filminud ja kokkupannud mu tütar meie esimest reisilt Sri Lankale, millest kõik see imelisus siin sai alguse…