Sri Lanka “Paradiis minus eneses” 2024

Koht: Sri Lanka, Hikkaduwa
Ajad: 20.02-01.03.2024 & 20.-30.03.2024

Sedasorti paradiis ei kuulu vaid väljavalituile. Ta elab meie sees, igapäevaselt, kui oskame märgata külluse kübemeid enda ümber ja iseenda sees. Priipääsmeks paradiisi on tänulikkuse võti ja avatud meel. Temast polegi vaja maailmale kõva häälega rääkida, peaasi, et kuuleme teda ise – ja tema meie sosinaid. Naeratades elule, naeratab paradiis meile vastu ja punub pesa ei kusagil mujal, kui meie enda südames.

Armas Sõber!

Oled oodatud mulle Sri Lankale külla ja troopikaseiklusele, kus ühendame erinevad jooga- ja meditatsioonipraktikad, mõnusa rannapuhkuse soojas India ookeanis, ühised rännakud looduslikult kaunitesse ja ajalooliselt erilistesse kohtadesse, templirituaalid, ajurveeda jumalikud hoolitsused ja tervislikud maitseelamused ning seda kõike toredate inimestega üheskoos!

Jah, see kõik ongi päriselt olemas ja ootamas sind ja/või su sõpra Sri Lankal, et anda oma kehale ja meelele üks tõeline restart ning täita end meelelise rahuloluga ja sooja särava päikesega. Loome paradiisi endas!

Tule Sri Lankale – 11-päevasele võlurännakule ja retriidile “Paradiis minus eneses”.

Veebruari paradiisireisi juhendab kogenud Sri Lanka elamusreiside juhendaja Maivi Talving koos Ursula Zimmermanniga. Märtsi paradiisireisi juhendab Maivi koos Lembit Jürgensoniga. Loome üheskoos ilusaid elamusi, keha ja meele tasandil armastust, rõõmu ja meelerahu. Meie kohta leiad infot allpool.

Veebruari ja märtsi reisid on erinevad ning külastame Sri Lanka erinevaid paikasid. Maivi on Sri Lankal toimetanud 2015. aastast ja välja valinud meile need kohad, mis on millegi poolest erilised või mida Sri Lankal olles lihtsalt peab nägema.

Tunned, kuidas paradiis loob end iga päevaga üha enam südames ja see on miski, mis ei kao, vaid see jääb sinuga. Sri Lanka paradiisireisidega lihtsalt on nii.

MIS ON KAVAS?

See aastaaeg on parim aeg Sri Lanka külastamiseks, et kosutada end sooja päikesega ja värske toiduga, teha endale keset talve üks korralik restart ning häälestada end uue ja helgema elu loomise lainele. Elame kaunis villas Hikkaduwa linnakeses, mis asub India ookeani kaldal.

Meie reisisõpruskonda mahub kuni 10 inimest. Päevadesse jääb aega kohaliku eluga tutvumiseks ja rannaelu nautimiseks. Saab olema selline mõnus kulg ja kodune elamine troopikas. 

Päevad on täidetud põnevate ja toredate tegevustega, et kogeda paradiisi väljas ja sees. Teeme väljasõite Sri Lanka looduslikult kaunitesse kohtadesse – sõidame mägedesse, jõgedele ja koskedele, läheme safarile vaatama kuninglikke Sri Lanka elevante ja teeme kaasa pühalikke toiminguid budistlikes templites. Vahepeal lõõgastume ajurveeda hoolitsustes, joogatundides, meditatsioonides ja erinevates keha-meele praktikates. Sööme külluslikult ja tervislikult, tehes gurmeerännaku Sri Lanka maitsvasse toidumaailma. Tantsime ning tutvume kohaliku elu ja inimestega. Meie ulatame Sulle kandiku kuldsete kommidega, kust saad valida enda jaoks kõige meeliülendavamad võimalused unistuste puhkuse loomiseks.

Veebruari retriit 20.02 – 01.03.2024 pikem väljasõit:

Veebruaris võtame ette 3-päevase rännaku iidsetesse pühadesse kohtadesse ja võimsatesse looduslikesse paikadesse. Külastame postkaartidelt tuntud Sigiriya Lõvi kaljut, mida peetakse kaheksandaks maailma imeks ja mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Saad näha Dambulla kuldset mägitemplit 153 Buddha kujuga, mis on üle kahe tuhande aasta vana ja kust avanevad ilusad vaated üle mägede. Läheme maaliliste vaadetega koskede tuurile, kulgedes läbi kirgasroheliste teepõldude ja külade ning ujume koses. Võtame ette džiipidega safari, et vaadata oma silmaga üle majesteetlikud Sri Lanka metsikud elevandid ja teised loomad. Teele jäävad ka teetehase külastamine ja vürtsiaed. Ööbime kaunites hotellides ja sööme erilistes söögikohtades, et saaksid noppida iluelamusi igast hetkest.

Veebruari retriiti juhendavad Maivi Talving & Ursula Zimmermann.

Maivi on sulle teejuhiks Sri Lankaga kohtumisel ja hoolitseb selle eest, et tunneksid end hoituna. Kohapeal viib läbi joogatunde ja juhendatud meditatsioone. Samuti teeb ta ühe kristallide töötoa, kuna Sri Lankal leidub maailma looduslike mineraalide koorekiht – imelised ehted ja kristallid ümbritsevad sind kõikjal ja nii oled teadlikum, kuidas neid valida. Ursula kutsub sind läbi erinevate keha- ja meelepraktikate kohtuma sinu sisemise lapsega, et saaksid rõõmus ja hoituses kogeda iseennast ja nautida reisi, hoiab teadlikult sinu jaoks kogu reisi vältel ruumi ja on olemas, millal iganes vajad arutada, küsida, jagada.

Märtsi retriidi 20. – 30.03.2024 pikem väljasõit

Selleks et kogeda Sri Lankat tema looduslikus eheduses külastame 3-päevasel väljasõidul väga erilist salapaika džunglis järve kaldal, kuhu jääme ka ööbima. Siin vaikuses saad kuulda troopilise looduse hingamist ja sulanduda sellega üheks. Hommikul läheme džiipidega safarile, et vaadata oma silmaga üle Sri Lanka elevandid. Sõidame kaunisse romantilisse mägilinnakesse Ellasse, kus igal sammul avanevad võimsad vaated üle mägede ning kus on erilised võluvad poekesed ja kohvikud – see erineb teistest Sri Lanka linnadest, mida tõenäoliselt märkad seal olles ka ise. Jalutuskäik teepõldude vahel viib meid varahommikul Little Adam’s Peak mägiradadele imetlema ilu ja päikesetõusu. Lähedal on ka kuulus kivikaartega Nine Arch raudteesild, mida saame samuti minna vaatama. Ja loomulikult kosed. Üks kosk seal on selline, kuhu saame minna ka ujuma. Ööbime kaunites hotellides ja sööme erilistes söögikohtades, et iga hetk oleks nautimist väärt.

Märtsi retriiti juhendavad Maivi Talving & Lembit Jürgenson.

Maivi on sulle teejuhiks Sri Lankaga kohtumisel ja hoolitseb selle eest, et tunneksid end hoituna. Kohapeal viib läbi joogatunde ja juhendatud meditatsioone. Samuti teeb ta ühe kristallide töötoa, kuna Sri Lankal leidub maailma looduslike mineraalide koorekiht – imelised ehted ja kristallid ümbritsevad sind kõikjal ja nii oled teadlikum, kuidas neid valida. Lembit toetab kogu reisi ajal ning juhendab õhtuseid praktikaid (näiteks TRE), mille abil on võimalik vabastada takistusi endas, et luua paradiisi ja heaolu.

MIS ME VEEL TEEME JA KUIDAS OLEME?

Muudel päevadel teeme rännakuid Hikkaduwa piirkonna kaunitesse kohtadesse, tervendavaid keha-meele praktikaid ja ajurveeda hoolitsusi:

Reisi esimestel päevadel saavad meile osaks Swastha Ayurveda hoolitsused – igaüht ootab ajurveeda massaaž ja õliprotseduur shirodara, et pühitseda ja valmistada end ette Sri Lankaks, puhkuseks ja kuumaks päikeseks. Jumalik hoolitsus külluslikes õlides! Teistel päevadel külastame üht mu lemmikut budistlikku mägitemplit eemal kohalikus külakeses mäe otsas, kuhu läheme tuk-tukkidega ja süütame sooviküünlad. Läheme jõesafarile, kus väikestel saarekestel saame tutvust teha kaneeli tegemisega ja munkade eluga. Külastame kuukivikaevandust, et näha, kuidas kaevandatakse kristalle. Ühel päeval sõidame hommikusöögile kohaliku perekonna juurde, kes elab kaunis looduslikus paigas, kus avanevad lummavad vaated, ning teeme tutvust kohaliku külaeluga. Ka lähedal asuv Galle vanalinn on vaatamist väärt oma põneva arhitektuuri, galeriide ja eriliste kohvikutega. Ja otse loomulikult on meie armas roheline kodulinn Hikkaduwa ootamas meid igapäevaselt sooja ookeani ujuma ja naudisklema rannakohvikutesse. Kes soovib, saab minna omal käel snorgeldama, sukelduma või võtta surfitunde.

Peaaegu igal päeval kostitame sind erinevate keha ja meele praktikatega, mõnel õhtul tantsime, tähistame elu ja ennast. Häälestame end teadlikult keha, meele ja südame tasandil vastu võtma kogu ümbritsevat küllust ja looma armastuse voos. See saab olema reis, kus saad algust teha sellega, millest oled unistanud – nii on see olnud varasematel reisidel ja kindlasti saab see olema ka nüüd.

* Praktikates, joogatundides osalemine on vabatahtlik – kõike saab teha vastavalt oma sisetundele ja valmisolekule. Kõik praktikad sobivad nii algajatele kui edasijõudnutele.

KUS ME ELAME?

Elame ookeaniäärses armsas Hikkaduwa linnakeses, kus on kilomeetrite viisi valget liivaranda, rannakohvikuid ja restorane. Ilusas villas, kus on suur bassein ja kaunis aed. Kaks korda päevas valmistatakse meile kohalikke tervislikke sööke ja pakutakse hõrke puuvilju, mis on lihtsalt nii head. 

Majutume hubastes ja avarates tubades, kus on kõik mõnusaks elamiseks vajalik sh ilusad vannitoad ja wifi. Tubadesse majutatakse kahe kaupa – on olemas suured voodid ja eraldi voodid. Meie igapäevase heaolu eest hoolitseb kohapealne tiim, kes hoiab villat ja tubasid igapäevaselt puhtana ja korras.

Kui tuleme oma pikemalt 3-päevaselt väljasõidult tagasi, siis majutume kaheks ööks ümber lähedal asuvasse villasse, mis on samuti väga ilus, suure aia, basseini ja privaatse olemisega (viimastel piltidel).

MIS SEE MAKSAB?

Sinupoolseks panuseks palun arvesta u 1670 €, milles on kõik mida vajad suurepäraseks puhkuseks ja mille eest saab: kogu kohapealne rikkalik tegevus; keha-meele praktikad, meditatsiooni- ja joogatunnid, ühised väljasõidud, majutus kõikide mugavustega villas kaheses toas; toidud-joogid 2x päevas; 2 ajurveeda hoolitsust (massaaž ja shirodara); majutus hommikusöögiga 3-päevasel väljasõidul.

  • Endal on vaja osta lennupilet, lennujaama transfeer, viisa, reisikindlustus.

Sri Lankale võid saabuda ka varem või lahkuda hiljem. Soovi korral saad majutuda Maivi ja ajurveeda Dr. Dicksoni külalistemajja Hikkaduwas, mille nimi on Swastha Ayurveda Villa, kus on väiksemad külaliskorterid (30 € korter) ja suurem külaliskorter (40 € korter) – anna oma soovist otse Maivile teada. Pilte külaliskorteritest näed siit >

SOOVID TULLA?

Lisainfo saamiseks või osalemise soovist anna teada:

Maivi: maivi.talving@gmail.com, tel 5022540

Ursula: ursula@yrgnaine.com

Lembit:  lembit@tuta.io

MILLISE LENNUGA?

Meie lennupileteid ei vahenda, aga saame jagada infot, kes-mis lennuga tuleb. Lennupilet palun osta, valides lennujaama nimega Colombo Bandaranaike Airport. Edasi-tagasi lennuhinnad on vahemikus u 900-1200 €.

Võid Maivilt uurida teiste tulijate lennuaegade kohta, et saaksid sättida end samale lennule. Lennupileti valimisel jälgi saabumise aega, et sa jõuaksid hiljemalt 20. veebruari või 20. märtsi varahommikuks Sri Lankale – võid saabuda ka varem/lahkuda hiljem ning majutuda seniks mujale hotelli või Maivi juurde külaliskorteritesse (lisatasu eest).

VIISA. Sri Lankale saab teha elektroonilise viisa ja selle tegemine internetis on üsna lihtne. Hind on u 50 € Turistiviisa kehtib 30 päeva. Vaata, et su pass kehtiks vähemalt 6 kuud.

REISIKINDLUSTUS. Soovitame kindlasti teha ka reisikindlustuse.

RAHA. Sri Lanka ruupiaid Eestis vahetada ei saa. Esmase raha saad vahetada lennujaamas. Kurss on 1 € = 320 LKR ehk ruupiat (kurss võib muutuda). Kohapeal Hikkaduwas on sularaha-automaadid, sularaha vahetamise kohad ja paljudes kohtades saab tasuda ka kaardiga.

Vaktsineerimise nõuet riiki sisenemisel enam ei ole. Muude küsimuste korral võta ühendust Maiviga.

KES ME OLEME?

Maivi Talving

Olen üle kümne aasta pühendanud end igapäevaselt inimeste toetamisele terapeuditöö kaudu, aidates inimesi läbi holistilise nõustamise, erinevate kehatöö-tehnikate, vaimsete ja meelerahu praktikate. Teadliku kohalolu praktikad koos hingamisega viisid mind selleni, et minust sai joogaõpetaja, meditatsioonijuhendaja, Osho aktiivmeditatsioonide rahvusvaheliselt diplomeeritud meditatsioonijuht. Mulle omaselt vaatan maailma läbi holistilise maailmapildi, kus on seotud keha, hing ja meel, mis on ühenduses kõige Olemasolevaga läbi energiavõrgustiku kõige peenemal tasandil – nii nagu sees, nii ka väljas, nii nagu üleval, on ka all. Seepärast kasutan oma töös holistilise teraapia erinevaid meetodeid, energeetilist tervendust, MER-ravimassaaži ja rännakumeetodit. Paljud inimesed teavad mind ka Kristallihaldjas Maivina ja Kristallimandalate loojana.

Maailma avastamise põnevus on viinud mind imelistesse paikadesse. Kui jõudsin oma rännakul 2014. aastal imelisele paradiisisaarele Sri Lankale, armusin sellesse maasse koheselt ja tundsin ennast nagu kodus. Ja minu talvekoduks see maa saigi. Nüüdseks olen Sri Lanka võlumaagiat jaganud inimestele edasi sealsete elamusreiside kaudu, mida olen korraldanud kuue aasta jooksul sadadele inimestele ja kellest on tänaseks saanud üks imearmas kogukond, kes ikka ja jälle kokku tuleb, et läbi meie ühiste rännakute taas seda imelist energiat elus hoida, mis meid kõiki kannab ja hoiab. Kuna olukord Sri Lankal ei võimaldanud mitu aastat sinna minna, siis senikaua rändasin mujal maailmas. Tegin grupireise ja retriite Hispaania mägedes Andaluusias juunis 2022 ja viimane ühisreis oli meil loomisel Keenias, kaunis Watamus, jaanuaris 2023.

Minuga saad tutvuda mu kodulehtede kaudu: kristallihaldjad.ee ja holetta.ee

Ursula Zimmermann alias Yrgnaine

Minu elulugu, tööd ja tegemised on olnud kirju ja kirglik elurännak. Nii kaua kui ennast mäletan, olen kogunud elamusi ja kogemusi, olgu suhte-, õpi- või töötasandil. Neist on saanud minu kujunemisloo hindamatu väärtusega ehitusmaterjal ja täna kasutan seda kõike tänulikult oma nõustaja- ja terapeuditöös. 

Olen lõpetanud perepsühhoterapeudi II astme ja gestaltteraapia baasväljaõppe, MER-massaaži (side- ja lihaskoe energeetiline vabastamine) ning omandanud erinevaid kehatööpraktikaid ja konstellatsioonivõtteid Euroopa parimate meistrite käe all.

Töötan peamiselt pereterapeudina, ent sama palju meeldib mulle täiskasvanute tervendamine igaühe Sisemise Lapse kaudu. 

Veel on minu suur kirg kirjutamine, mulle meeldib sõnadega maalida ja uusi maastikke luua. Samuti olen tegelenud hulgaliselt raamatute koostamise ja tõlkimisega. Kümme aastat olen olnud Eesti visiitkaart saksakeelsetele turistidele ja välisdelegatsioonidele, enne seda töötanud giidi ja reisikorraldajana, viies Eesti gruppe välismaale. Minu elu-, töö- ja reisirännakud on lootsinud mind läbi kogu Euroopa, suurimaks armastuseks on jäänud siiski saksakeelne kultuuriruum ja Alpid. Ühendus loodusega on see, mis mind ennast maandab ja üles laeb. 

Ükskõik mida tehes – kõige enam sütitab mind, kui olen suutnud inspireerida ja julgustada inimesi rohkem iseenda väes ja jõus edasi sammuma. Jah, paradiis elab igaühes meis endas ja miks mitte seda ressurssi täiel rinnal kasutada!

Rohkem infot leiad minu kohta www.tasakaalupesa.ee

Lembit Jürgenson

Nagu paljud teised, olen enesearengu ja teraapia valdkonnas oma isikliku teekonna tõttu, leidmaks mulle sobivaid viise selles maailmas eksisteerimiseks. Minu eesmärk on olla autentne, leida tähendust ning arendada ja luua ehedaid suhteid nii teiste kui endaga.

Varajastest lapsepõlvekogemustest tervenemine on mänginud olulist rolli minu kasvamise teekonnal. Osa kujunemisaastatest olen veetnud looduse rüpes, saades sügava kogemuse ühtsusest loomade ja lindudega kõige elava keskel. Mind köitsid juba siis ida filosoofiad, mis uurivad emotsionaalse ja füüsilise heaolu seoseid.

Täiskasvanueas olen läbinud sügava depressiooni ja karjäärialase läbipõlemise. Olen puutunud kokku aspektidega endas, mis on nõudnud tervenemist ebatoimivatest arengumustritest. Kõik see on mänginud olulist rolli minu huvis transpersonaalse psühholoogia ja kehatöö vastu. Olen pühendanud peaaegu kümnendi isikliku muutuse ja tervenemise valdkonnas tegutsemisele.

Mind paelub inimmeele lõputu potentsiaal. Meie suhtumine ning ainulaadsed elukogemused määravad selle, kuidas tajume maailma. Väga inspireeriv on jälgida inimese elu transformeerumist, kui ta võtab täieliku vastutuse enda mõtete ja käitumise eest. Meie võimekus on piiritu ja veel suuresti avastamata.

Töötan inimestega, kes on valmis alustama sisemist teekonda sügava ja kestva muutuse suunas. Koos valgustame läbi valdkonnad, mis esitavad pidevaid väljakutseid, leiame kestvad strateegiad ja vahendid tervenemiseks. Ma ei paku kiireid lahendusi, vaid püsivat edasiliikumist enesearengu protsessis.

Oma töös teraapia vallas kasutan mitmesuguseid meetodeid, alates coachingust, hüpnoosist kuni keha/meele praktikateni välja. Hiljuti lisasin oma tööriistakorvi ka TRE, mis keskendub igapäevaelu stressi maandamisele ja liigsest pingest vabanemisele. Kõigis meetodites, mida kasutan, olen ise olnud esmalt kliendi rollis ning hiljem ennast ka professionaalselt koolitanud.

Olen kaaslane sinu arenguteel nii juhendaja kui toetaja rollis. Koos avastame seda, mis on sinu sees juba niigi olemas. Meie koostöö fookus laieneb kaugemale eesmärkide püstitamisest või enese leidmisest. Saame minna sügavuti ja uurida ‘sõnade taga olevat’. Laiema kihi mõistmine ja integreerimine loob püsivaid tulemusi inimeseks olemise kogemuses. Sina võib-olla mõistad paremini kui mina… mina lihtsalt tean, kuidas kohale jõuda.

Rohkem infot minu tegemiste kohta leiad: https://tajupiiril.ee

Imelisi rännakuid meile kõigile!

Maivi, Ursula & Lembit

.

PILDIGALERII VARASEMATEST AASTATEST

Tänan kõiki armsaid inimesi, kellega koos on rännatud ja imesid loodud! Kallistan

Olge te hoitud ja ootan Teid peagi tagasi külla!

Armastusega,

Maivi

Siin ei saa kommenteerida