Lihtsad mõtted, lihtsad teod

Lihtsalt ilus“Lihtsalt kõlab keeruliselt”, vastas mu tuttav, kui ütlesin talle, et saame lihtsalt kokku. Miks lihtne on keeruline, jäin ma mõtlema? Mulle näib see valiku küsimus, sest kui valida mõelda mittekeeruliselt, siis ongi ju lihtne.

Olen tähele pannud, et inimestele lausa meeldib mõelda keeruliselt. Seetõttu õpin ma ka ise päevast päeva oma mõtteid korrastama. Näiteks, mis saaks olla lihtsam kui lihtsalt kohtuda ja lubada kõigel tulla nii nagu selles hetkes mõlemal hea! Vabastada end mõtetest, mis otsivad tagamõtet või põhjust. Kui endas on hea tunne ja lubada lahkuda ootustel, saab sündida rohkem kui oodata oskaks. Või alustame päeva ja hakkame kohe mõtlema kümnetest asjadest, mida on vaja päeva jooksul ära teha, et jõuaks teha seda ja teist – justkui elule oleks pandud kiirusemõõdik külge ja võidab see, kes esimesena finishis:) Kes on see, kes tegelikult neid tingimusi meis endale seab? Jah, plaaanide sättimine on vajalik, kuid kui plaanid saavad tähtsamaks kui Su enese heaolu, siis ei teeni see enam iseenda huve. Selle tunneb ära siis, kui tunneme end halvasti, kui ei jõua kõike plaanitut ära teha. Hullem veel, hakkame end mõtete-virrvarris süüdistama, et pole olnud piisavalt tublid ja võimekad. Kahju teeb, kui rahulolematusest endas saavad kahjustada teised. Mõtted, mõtted, mõtted… Edasi ei aita mõte: “Miks ta niimoodi tegi?”, edasi aitab küsimus: “Miks ma niimoodi tunnen?”, “Kas mulle nii sobib?”, “Mida ma saaksin teha teistmoodi?”. Selgust ei saa teiste kaudu, vastused tulevad iseendast.

Lihtsad mõtted, lihtsad teodSelle asemel võiksime ärgates endale öelda: “Tere hommikust, kallis Mina. Täna saab olema imeline päev!”. Imeline saabki see olema, kui usaldame elu voolu ja kulgu – võtame avatult vastu kõik selle, mis tuleb. Kõike, mis ei sobi, on võimalik enda jaoks sobivaks muuta. Nii peakski vaatama üle mõtted, mida pea ümber keerutame – mittesobivatest loobuma või neid muutma. Eemaldada end mõtetest ja muutuda vaatlejaks. Mõtted ei ole Mina st mõtted ei ole mu olemus. Kuid iga oma mõttega loome mõttevormi – see on energia ja tal on vibratsioon, mis tõmbab sarnast sagedust ligi. Seepärast on oluline olla oma mõtetest teadlik. See on see, mida ma ise loon – loon iga järgnevat hetke. Mõttega manifesteerin ma oma reaalsust. Mõtlen keeruliselt, saan keerulisust; mõtlen elust kui raskusest kanda, saan raskust; mõtlen rõõmus ja kerguses, saan rõõmu ja kergust etc. Mida kõrgem on energiatase ja avardunum on teadvus, seda kiirem on loomise protsess. Milliseks soovin ma oma elu luua?

Sageli unustame teha ka lihtsaid tegusid. Lihtne on kinkida teisele naeratus, tänada tehtu või olemasolemise eest, kinkida lilli, öelda hea sõna jne. Teha lihtsalt heast südamest. Täna ma ütlen endale: “Kõik on kerge. Kõik on lihtne” ja naeratan :)

Loe veel: Tere mu kolumn, ajakirjas Tervisetark >

Siin ei saa kommenteerida