Andestamine on kingitus iseendale

AndestamineAndestades iseendale, teistele ja olukordadele oma elus, vabastame me suure hulga kinniolevat energiat oma energiaväljas. Vabastades energia, saame ta võtta uuesti kasutusse. See ongi kingitus, mille saab teha iseendale ja teistele. Nii algab tervenemine.

Minult on küsitud, kas teine inimene peab samal ajal ka sulle endale andeks andma. Vastus on, et teine inimene ei pea andestamiseks luba andma ja sa ei pea temalt ka vastust saama ega küsima. Loomulikult on hea, kui lisaks südames andestamisele teed seda ka füüsiliselt, kuid vahel pole see võimalik. ANDESTAMINE TOIMIB ENERGEETILISEL TASANDIL ja vabastab energiablokeeringud emotsionaalkehas. Kui tervendame üht osa endast, siis tervendame energiat kogu ahelas – ka nendes inimestes, kes sellega on seotud. Vabastame ennast ja omakorda vabastame teise inimese oma negatiivsest energiast. Lihtsalt ühel päeval märkad, et suhe teise inimesega on muutunud. Võid kujutleda seda kui imepeent energiavõrgustikku, kus inimestevahelised tuhmunud energianiidid löövad särama ja energia liigub vabalt. Samal põhimõttel toimub ka karmavabastus – teadvustades tagajärge, saame muuta olukorda, millega tervendame põhjuse ja nii vabaneb energia kogu karmaliinis. See ei ole õige väide, et minevikku ei saa muuta. Energeetilises mõttes saab küll.

On olukordi, kus inimesele on väga raske andeks anda. Andestamine ei tähenda selle inimese teo õigeks mõistmist ja sellele õigustuse leidmist. Andestamine tähendab, et sa TEED RAHU OMA SÜDAMES ja teadvustad, et negatiivsed emotsioonid kahjustavad sind ennast. Tõenäoliselt see inimene sel korral lihtsalt ei osanud ja ei saanud teistmoodi või ta polnud seal maal kus sina praegu ja mingil põhjusel oli teile mõlemale seda kogemust vaja. Mõtle, miks oli sulle seda kogemust vaja, mis muutus sinu elus selle olukorra tagajärjel? Mis osa sinust sai haiget? Valu endas kandmine on asja üks pool, kuid sageli toimuvad meie elus valusate olukordade tagajärjel suured muutused – tulevad uued inimesed, suhted, võimalused jne. Kindlasti on meil sellelt inimeselt ka midagi õppida, millega ta sinu elu rikastas. Kui sa ei andesta, siis saavad teised sinu heaolu üle valitseda ja tegelik kontroll on nende käes, mitte sinu. Andestamine on võimalus juhtida oma elu positiivsete tegude ja mõtete poole – selles peitub meie vägi.

Hingedena oleme tulnud siia ellu kogema ja õppima – saades õppetüki selgeks, saame minna edasi. Andestamise kaudu me aksepteerime kõikide hingede valitud teid ja ei anna neile hinnanguid. On oluline teadvustada, et VIHA JA VALU ENDAS KANDMINE TEEB KAHJU ISEENDALE, mitte teisele – see mõjutab meie keha ja ühel hetkel võib füüsiliselt isegi haigeks teha. Andestades oma südames, saame tagasi oma hingerahu ja tasakaalu. See on tee iseenda armastamise suunas.

Kõige lihtsam on paluda inimeselt andestust koheselt, kui oleme oma sõnade või teoga talle tahtmatult või tahtlikult haiget teinud. Uue harjumuse kujundamine vajab alguses pisut harjutamist, kuid peagi saab sellest meie elu tavapärane ilus osa.

Andestamise meditatsioon

Olen läbi teinud erinevaid andestamise meditatsioone. Jagan teiega üht versiooni, mis on ligilähedane mu enda meditatsiooniga. Siit leiad andestamise meditatsiooni kirjelduse >

Täienduseks lisan vaid, et kui palute andeks teiselt, siis PALUGE ANDEKS KA ISEENDALT, et oled lasknud sellel vihal või valutundel endas olla. Andeks saab paluda ka neilt inimestelt, kes on siit elust juba lahkunud. Andestamise taotluse võid teha iseenda jaoks sobivaks ja täiendada seda sõnadega, mida pead vajalikuks lisada. Minu omad on näiteks sellised:

  • “Ma andestan sulle oma südames ja vabastan su nüüd täielikult. Sa oled vaba. Ma andestan iseendale ja vabastan end kõikidest tunnetest, mis mind ei toeta. Ma olen vaba. Rahu ja valgus täitku sind ja mind meie teel. Ma tänan.”
  • “Anna andeks mulle oma südames. Anna andeks kogu hingevalu, mille ma olen põhjustanud. Ma palun sinult andestust nüüd. Ma andestan iseendale ja vabastan end kõikidest tunnetest, mida olen endale põhjustanud ja mis mind ei toeta. Sa oled vaba ja mina olen vaba. Me oleme vabad. Rahu ja valgus täitku sind ja mind meie teel. Ma tänan.”
Mulle on väga meeldinud Marina Paula Eberth’i mõtted andestamise teemal: “Tõeline andestamine tuleb sügavalt seest. See tuleb siis, kui sa oled julgenud olla nõrk. Kes on julgenud sukelduda oma hinge ja valu läbi elanud, see on oma sisemuses kogenud, et just valu tervendab. Valu tervendab siis, kui sa ei sulge oma südant valu ees, kui sa lähed läbi raevuka vihase valu ja puhta valge valu kihtidest. Kuigi me tunneme sageli, et rõõm teeb rinna avaraks, siis on just valu see, mis uuristab südame suuremaks, nii et rohkem elu sinna ära mahub. Andestada saad sa siis, kui su süda on suur ja lahti, täis mõistmist selle inimese suhtes, kes on sind haavanud ja kes on lihtsalt inimene oma inimlikult rumalas käitumisviisis. Julgustan sind oma nõrkust teadvustama ja oma haavatasaamisi teistega jagama. Ainult tugevad inimesed julgevad oma nõrkust teistele näidata! Küpse ja realistliku Minaga inimesed tunnevad nii oma väge kui ka oma haavatavust. Oma nõrkuse tunnistamise läbi on igaühel võimalik tugevaks saada.”

 

>>> Loe lisaks: “1. Võti: Tasakaal ja rahulolu minus”

Siin ei saa kommenteerida