Vabadus muuta oma Elu

Teadvustades oma uskumuse mehhanismi, nähes enda loodud peegeldust, saate asendada mittetoetavad mõtted ja vanad uskumused uutega. Kui soovite, et teie elu oleks teistsugune, peate muutma oma lugu, mida räägite. Seni kuni arvate, et teie elamise viis on ainus võimalik reaalsus, ongi see tõsi. Kuid inimesel on olemas absoluutselt kõik võimalused ja oskused, et teha elus muudatusi ja elada endaga kooskõlas. Oleme vabad muutma oma elu ja uskuma sellesse, mis meeldib.

Meil kõigil on oma lugu – Elu Lugu. Kirjutame selle loo just sellise, nagu oskame. Kui vaatate tagasi ja meenutate, siis märkate, et sageli on teile öeldud asju või tehtud mingeid teid puudutavaid otsuseid või tegusid, mis selles hetkes tundusid loomulikud ja ilmeksimatud. Lapsena näiteks ei kahelda täiskasvanute tegude õigsuses, hiljem aga sageli ei julgeta end väljendada. Märkamatult võtsite teiste sõnad omaks ja hiljem said neist teie enda mõtted. ELU JOOKSUL KOGETUST ON KUJUNENUD TEIE USKUMUSTE SÜSTEEM – see on viis, kuidas tõlgendate maailma, suhestute iseenda ja teistega. Nüüd räägite seda lugu ise: kes ma olen, mida tunnen, mida usun, kuidas pean käituma ja mis on õige.

KAS NEED IKKA ON TEIE TÕEKSPIDAMISED? Kindlasti on teile tuttavad kahtlused ja kõhklused: mul pole piisavalt teadmisi, aega, raha; ma ei saa seda endale lubada; ma püüan ja üritan, kuid minu puhul see ei kehti; ma ei saa hakkama, ei oska; ma pole piisavalt tark, ilus, hea, noor, tubli; teised on paremad kui mina, nad mõtlevad minust halvasti ja naeravad mu üle; mul pole õnne, julgust, tervist, energiat; kõik tuleb vaevaliselt ja suure tööga … ja nii edasi.

Igal sellisel tundel ja mõttel on oma algpõhjus. Näiteks hirm, et mind ei väärtustata, hirm saada hukkamõistetud ja haiget, hirm ebaõnnestuda ja kaotada kontroll. Kõik see loobki meie uskumuste süsteemi, mõjutades eneseusku ja enesekindlust, julgust elada nii nagu ma soovin ja teha asju, mis meeldivad. Vaja on teadvustada, et mitte kõik uskumused ei ole teie omad, vaid need on teisse pandud. Keegi on teile neid asju öelnud ja pannud teid uskuma, et selline te olete. Nüüd töötab see teis edasi kui alateadlik programm ja loob samasugust võnkesagedust. Piiravaks muutuvadki uskumused siis, kui nad meid ei teeni ja takistavad saavutamast seda, mida tegelikult soovime.

Beautiful art by Maria Szollosi

UNIVERSUM PEEGELDAB MEILE TAGASI MEIE OMA MÕTTEID JA USKUMUSI. Kuid sageli arvatakse, et reaalsus on kindlaks määratud, et on üks tõde ja halvad asjad lihtsalt juhtuvad. Minu silmis on revolutsioonilise tähtsusega rakubioloog Bruce Liptoni hiljutine avastus, et inimese rakke juhib tema tajutav keskkond. Taju inimese tasandil ongi uskumus. See tähendab, et meie uskumused valivad geene ja määravad käitumist, mitte geenid ei juhi meie elu aspekte. Siiani on olnud juhtiv arusaam, et oleme oma geenidest nõrgemad ja geenidest tulenevad ka pärilikud haigused. Mul on Bruce Liptoni avastuse üle väga hea meel, et ka teaduslikul tasandil on leidnud kinnitust inimese võime ise oma elu muuta, kui ta seda ainult ise tahab. See selgitab kenasti ka hämmastavaid paranemisjuhtumeid rasketest haigustest, rääkimata muust. Kuid sageli seisame oma tee peal ise ees ja kaitseme jonnakalt kõike seda, mis meid ei teeni.

EMOTSIOONID EI OLE HALVAD, NAD ON KUI KOMPASS, MIS NÄITAB ÕIGET SUUNDA. See, kuidas reageerite eri olukordades ja inimestega suheldes, aitab teil märgata endas peituvat. Sel hetkel, kui märkate oma tajusid, muudate oma kehakeemiat. Ei ole vaja end süüdistada ega halvasti tunda, kui teile tundub, et te pole käitunud sobivalt. Võtke seda lihtsalt kui vajalikku kogemust, mis aitab paremini näha ja teha elus muudatusi. Vajaduse korral paluge vabandust ja tunnistage oma eksimust, sest kõik on inimlik.

KUI TAHATE MUUTA OMA ELU, SIIS PEATE MUUTMA MÕTTEID. Kui olete muutnud mõtteid, muutub viis, kuidas reaalsus end loob. Fookuse muutmisel toimub nihe ning universum joondab end teie mõtete ja tunnete järgi. Teadvustades oma uskumuse mehhanismi, nähes enda loodud peegeldust, saate asendada mittetoetavad mõtted ja vanad uskumused uutega. Uus, toetav uskumus tekitab uusi mõtteid, emotsioone ja käitumist – muudab loodava võnkesagedust ja teie energiavälja sagedust. Teis on rohkem enesekindlust, julgust, teadlikkust ja väge. Sellega lootegi soovitud elu ja reaalsuse, just sellise nagu tahate. See reaalsus oletegi teie. Ja see ongi asja võti.

KUIDAS LUUA UUSI USKUMUSI?

1. Sõnastage, mida soovite ja seadke eesmärgid.
Iga mõte on võimas loov jõud. Näiteks, kui soovite tasuvamat tööd või meeldivamat suhet, siis pange see kirja. Lükake hetkeks kõrvale kõik oma kahtlused ja hirmud ning looge ideaalpilt oma unistuste elust. Laske kujutlusvõimel lennata. Alustage loomist alati sellest, et hoiate oma silme ees lõpptulemust ja kogete tunnet, nagu see oleks teil juba olemas. Looge tundega südames.

MINA OLEN FLUORIIDIST KRISTALLI-MANDALA. Minus on mõtete ja tunnete puhtus, mis loob selguse selles, kes Ma Olen. Selgus minus loob selguse kõiges mind ümbritsevas. Isegi kui kaldun oma rajalt kõrvale, armastan ja aksepteerin ennast täielikult. Vabastan endast kõik negatiivse, et võtta vastu minuga kooskõlas olev.

MINA OLEN FLUORIIDIST KRISTALLI-MANDALA. Minus on mõtete ja tunnete puhtus, mis loob selguse selles, kes Ma Olen. Selgus minus loob selguse kõiges mind ümbritsevas. Isegi kui kaldun oma rajalt kõrvale, armastan ja aksepteerin ennast täielikult. Vabastan endast kõik negatiivse, et võtta vastu minuga kooskõlas olev.

2. Leidke üles takistused eesmärgini jõudmisel.
Vaadates kirjapandud soove, jälgige oma sisedialoogi. Märkige üles kõik negatiivsed mõtted, mis teid eesmärgini jõudmisel ei toeta, sest need aitavad teil hiljem sõnastada eduloovaid afirmatsioone ehk enesesisendusi. Näiteks, kui arvate, et soovitud tööks jääb ikka veel teadmistest puudu, siis tõenäoliselt on teis hirm, et te pole piisavalt hea või pole seda väärt – see ongi takistus. Küsige endalt, milles seisneb probleem? Mis on halvim ja mis on parim, mis saab teiega selles olukorras juhtuda?

3. Tehke plaan ja sõnastage toetavad afirmatsioonid.
Määrake oma tegevusplaanis konkreetsed sammud ja hakake eesmärgi suunas liikuma. Looge enda jaoks sobivad positiivselt sõnastatud taotlused, mida teie alateadvus suudab omaks võtta ning mis aitavad ümber pöörata piiravaid veendumusi ja toetavad plaani elluviimist. Lausuge afirmatsioone iga päev, et need muutuksid kahtlustest ja hirmudest võimsamaks. Näiteks: «Teen seda, mida armastan. Mul on piisavalt teadmisi ning loon tööalast edu kergelt, tervislikult ja positiivselt. Kõik toimub õigel ajal ja kõikide kõrgeimaks hüvanguks.».

Kogu artikli leiad märtsikuu ajakirjast Tervisetark või ava artikkel siit samast >

Lugemiseks veel:
Kõik teed viivad…iseendani >

 

Siin ei saa kommenteerida