Troopikapuhkus paradiisisaarel Sri Lankal ajurveeda villas. Grupireisid 2016

Sri Lanka-Hikkaduwa1Kas oled unistanud tervistavast puhkusest troopilisel paradiisisaarel, kus loodus on ehe ja puhas, soojast sinisest ookeanist, milles peituvad imekaunid korralid, elamisest ilusas villas, kus saad lõõgastuda meisterlikes ajurveeda hoolitsustes ja lõõgastavates massaažides? Jah, see kõik ongi päriselt olemas ja ootamas sind ja/või su sõpa Sri Lankal, et anda oma kehale ja meelele üks tõeline restart ning täita end meelelise rahuloluga ja sooja särava päikesega.

Tulemas on ühised toimetamised perioodidel:

  • 17.-29. jaanuar 2016: Külluse retriit koos ajurveedaga Maivi juhendamisel.
  • 1.-12. veebruar 2016: Talvine kosutus ja hõrgutav päikesetoit Maivi ja Ly Kerdoga.
  • 18.-30. märts 2016 – Kristallide ja rõõmureis Maivi ja Stella Shaktiga.

Elame ilusates villades Hikkaduwa linnas India ookeani kaldal üsnagi dzunglis, 800 m kaugusel ookeanist. Kliima kaunil Sri Lanka saarel on troopiline, keskmine temperatuur on 30-kraadi, kuid kõrge õhuniiskuse tõttu on selles kerge olla. Sri Lanka on saar, kus leidub väga palju kristalle: sinine kuukivi, rubiin ja safiir on tuntuimad. Loodus on siin imeline ja külluslik!

Sul on võimalus ühineda neil perioodidel või ka mõnel muul ajal. Loe individuaalreiside kohta altpoolt.

VIDEOT meie villast saad vaadata siit: http://vimeo.com/119199048

PILDID kevadisest Sri Lanka kristallilaagrist on vaatamiseks siin >

Sri Lanka on imekaunis troopiline saar India ookeanis, kus on säilinud mitmekesine ja ürgne loodus, laiuvad vihmametsad ja kaunid maastikud mägede, jõgede ja koskedega, ahvatlevad rannad. Siin leiab kultuurimälestisi iidsetest linnadest, budistlikke templeid, ajurveeda keskusi, surfikohti, suurel hulgal võluvaid ja sõbralikke inimesi ning vääriskivide ehk kristallide kaevandusi. Ja mis peamine, tänu troopilisele kliimale on seal aastaringselt sooja umbes 30-kraadi.

Piltidel Hikkaduwa piirkond ja rand:

Sri Lanka-Hikkaduwa2

Sri Lanka ajurveeda reis 2

ELAMINE ILUSA LOODUSEGA ÜMBRITSETUD VILLADES

Elamine on kaunis villas Hikkaduwa linnakeses. Vaikne ümbrus, looduse keskel, õigemini dzunglis. Tubades saab elada üksinda, kahekesi või perega. Villades on ka köögid. Tubades on konditsioneerid, vannituba ja wc.

Kõik on näha siia lisatud piltidelt: VAATA VIDEOT VILLAST >

Sri Lanka-Hikkaduwa-villa1

Sri Lanka-Hikkaduwa-villa2

GRUPIREISIDE KAVA

Päevadesse jääb aega ja ruumi kohaliku eluga tutvumiseks ja sooja ookeani nautimiseks. Hommikuks ja lõunaks valmistatakse meile kohalikke tervislikke sööke, mis on lihtsalt nii head ja külluslikud. Kõigile osalejatele on tasuta üks 3-tunnine ajurveeda hoolitsuste komplekt (Dr. Athukorala konsultatsioon, kogu keha üldmassaazh imeliste õlidega, aurukapsel ja õliprotseduur shirodara) kohaliku Swastha Hikkaduwa ajurveeda keskuse poolt. Püüame mahutada hommikutesse ka mõne meditatsiooni, sest hommikune aeg on siin võrratult ilus ja külluslik troopiliste lindude-loomade häälte poolest.

Teeme põnevaid väljasõite kristallikaevandusse, sõidame kaunil Maadu jõel, külastame elevante, teeistandust, budistlikke templeid, sukeldume korallidesse ning 2-päevasel väljasõidul mägedesse ja pühasse Kandysse jääb meile tee peale kauneid kohti, botaanikaaed ning ööbime miljoni-dollari-vaatega hotellis mägede tipus. Reisides võib tulla muudatusi, sest põnevaid kohti lähen avastan muudkui juurde :)

Viimased päevad on vabakava, et soovi korral teha individuaalreise muudesse kohtadesse või nautida niisama troopikapuhkust. Osalejate huvi korral saame organiseerida väljasõidud lisatasu eestmägede tippu Adam’s Peak’i, vaalasafarile või Yala rahvusparki safarile.

TÖÖTOAD. Igal reisil on 4 töötuba, mis keskenduvad reisiteemale. Külluse retriidil räägime külluse loomisest läbi soovidepõhise reaalsusloome ja praktikas teeme küllusemeditatsioone. Tervisetoidu laagris on põhirõhk tervislikul holistilisel toitumisel. Kristallilaagris õpime tundma kristalle ja nendega tervendamist.

KÜLLUSE RETRIIT: Anname oma kehale ja meelele tõelise restardi. Võtame keha ja meelt puhastavaid ajurveeda protseduure, loome iseenast ja küllust erinevatel tasanditel ning teeme rännakuid enda sisse ja välja. Seda kõike imelisel troopikasaarel. Reaalsusloome õpitoad ehk kuidas luua soovitud elu, toetavad küllusekristallid, küllusemeditatsioon. Lisaks reisime ka keskmägedesse, külastame võrratu vaatega 2,243 m kõrgust Adam’s Peak‘i ehk Sri Pada, see on püha ja puhastav teekond kohaliku rahva jaoks – Videot siin >

KRISTALLILAAGER: Räägime kristallidest, nende mõjust ja tervendavatest energiatest; Kristalliseansi tegemise erinevad võtted ja kristallvõred; Reaalsusloomet ja küllusteadvust toetavad kristallid, külluse- ja kristallimeditatsioonid. Lisaks külastame kristallikaevandusi ja kristallipoode.

MAKSUMUS
- 10-päeva maksumus on kokku 790 eurot. See sisaldab elamist villas 2-inimese toas, lühemaid väljasõite ja 2-päevast reisi koos sissepääsupiletitega ja ühte ööbimist hotellis, töötubasid ja kõiki laagri ühiseid tegevusi, 3-tunnist ajurveeda hoolitsust koos ajurveeda doktori konsultatsiooniga, hommiku- ja lõunasööki 8-päeval (vabadel päevadel ja väljasõitudel sööki ei lisandu), transfeeri lennujaama edasi-tagasi. Koha kinnitab ettemaks 100-150€, loobumise korral ettemaksu tagastada ei saa, kuna see on seotud korralduslike kuludega.

- Lennupiletid Sri Lankale Colombosse ei kuulu laagrihinna sisse. Tavahind on ca 650-730€, nii Qatar Airways kui Turkish Airlaines lendudega, aegajalt leiab ka sooduspakkumisi. Kui oled tulija, siis täpsem info juba meilile, et saaksime ühtlustada lennuaegasid (soovitan jõuda Colombosse õhtul 21.30 ajal, sel ajal saabuvad enamus lennufirmad ja saame tulla ühise transfeeriga – palun kooskõlasta oma lennureisi ajad eelnevalt minuga). Saame sind piletite korraldamisel aidata, kui vajad abi. Head portaalid piletite ostmiseks on www.skyscanner.netwww.fly24.netsky24.ee. Jägi ka lennupakkumisi reisidiilid.ee leheltLennupikkuseks ca 16-19h.

Hea teada! Kui 2-päevasel väljasõidul koos ööbimisega osaleda ei soovi, on hind soodsam 100€ võrra. Kui soovid tulla koos kaaslasega, kes ei taha grupis osaleda, küll aga olla Sinuga koos vabal ajal, saame Teid paigutada koos elama lähedal olevasse villasse, grupist eraldi. Hind sel juhul kokkuleppel.

REGISTREERIMINE

- Registreeri oma osalus kirjutades: maivi@kristallihaldjad.ee. Kuna grupp on väike, kokku 10-12 inimest, siis soovitan registreerimisega kiirustada. Koha kinnitab ettemaks summas 100 eurot. Hilisema loobumise korral ettemaksu ei saa kahjuks tagastada, kuna see on seotud korralduslike kuludega. Ülejäänud osa tasumine võib toimuda enne või kohapeal või soovi korral ka osade kaupa ette.

- Kahesse villasse mahub 12 inimest. Juhul kui on soovijaid rohkem nagu eelmisel korral, siis hilisematel registreerijatel on võimalus elada ka 500 m eemal kolmandas villas ja organiseerime villade vahele sõitma duk-duki. Soovitan registreerimisega kiirustada, sest mitmed kohad on juba täitunud!

LISAINFO
Maivi on Sri Lankal kohapeal kenasti kõik korraldanud ja kohapeal ees ootamas.

- Palume kaasa võtta istumiseks/lamamiseks joogamatid või sobiva pleedi ja ca 10 oma kristalli, kui on. Kuna temperatuur on siin igapäevaselt 30-kraadi, siis riieteks on kerged suverõivad ja plätud.

- Viisa: Sri Lanka elektroonilise viisa saab täita ja välja trükkida kodulehelt www.eta.gov.lk. Viisa vormistamine maksab u 30 € ja see tasutakse vormistamise käigus krediitkaardiga. Vastus ja viisa saabub 10 minuti jooksul meilile. Pass reisidokumendina peab kehtima vähemalt 6 kuud reisi alguskuupäevast. Täpsem info: http://www.eta.gov.lk/slvisa/visainfo/apply.jsp?locale=en_US&ch2=current#air

- Hinnad Sri Lankal on küllalt soodsad. Sri Lankal kehtib Sri Lanka ruupia LKR. 1 € = u 150 LKR; raha saab välja võtta või vahetada Colombo lennujaamas või Hikkaduwas või võtta automaadist sularaha (vahetustasu ca 3 eurot). Eestis Sri Lanka ruupiaid ei müüda. Kõik esmatabeks vajaliku saab osta ka kohapealt.

- Kõikide küsimustega võid julgelt pöördu Maivi poole: maivi@kristallihaldjad.ee või helista 502 2540

JUMALIKUD AJURVEEDA HOOLITSUSED JA MASSAAŽID

Sul on võimalus enda eest hoolitseda kogenud doktor Dickson Athukorala’l Swastha Ayurveda Keskusest. Soovi korral töötatakse igaühe jaoks eraldi kohapeal välja sobivad ajurveeda protseduurid, massaažid kõrgevibratsiooniliste õlidega ja valitakse ajurveeda looduslikud preparaadid. Hästi mõnusad ja keha ülesäratavad ajurveeda protseduurid on näiteks: kogukeha massaazh akupunktuuriga. õliprotseduur Shirodhara, aurukapsel jt.

Ajurveeda on on erinevatel andmetel 5000 aasta vanune terviklik holistiline elufilosoofia, otsetõlkes “elamise teadus”, mis mõistab ja ühendab meie füüsilist keha ja meie teadvust, meelt, mõtteid, emotsioone. Ajurveeda annab kehale võimaluse teha täieliku restardi ehk paneb sõnaotseses mõttes keharakud tööle nende sisemise tarkuse järgi. See on väga kiiresti tuntav ja silmale märgatav. Kui lääne meditsiin tegeleb sümptomite mahasurumisega, siis ajurveeda hõlmab endas holistilist lähenemist, mis kaasab meie olemisse ka hinge ja vaimu ning tasakaalustab algpõhjust.

Ajurveeda kohta leiab ajaloolisi tõendeid vanadest hinduismi pühakirjadest vedadest. Rig Veda pandi kirja rohkem kui 6000 aasta eest ja seal mainiti üle 60 preparaadi, mida võis kasutada erinevate tervisehädade leevendamiseks või neist vabanemiseks. Ayurveda on enamat kui pelgalt meditsiinisüsteem. See on elu teadus. Me kõik oleme looduse osa. Nii nagu loomad ja taimed elavad loodusega harmoonias ja kasutavad tervise ja tasakaalu loomiseks loodusseadusi, allume ka meie samadele põhimõtetele. Seega võib öelda, et Ayurveda on süsteem, mis aitab loodusseadusi kasutades säilitada tervist ja jõuda tagasi oma tõelise mina ja tasakaalu juurde. Põhimõtteliselt on Ayurveda eksisteerinud aegade algusest saadik, kuna meid on ju alati juhtinud loodusseadused. (Allikas ayrveda.ee).

Kui soovid spetsiaalset abi mõne haiguse korral, siis SWASTHA AYURVEDA keskus tervendab edukalt järgmisi haigusi ja vaevusi: artriit, migreen, psoriaas, aneemia, kõrge vererõhk, stress ja närvisüsteemiga seotud häired, seede- ja teised soolestikuhäired, allergiad ja erinevad nahahaigused, unetus, varases staadiumis maksahaigused, eesnäärme probleemid, maohaavandid, günekoloogilised probleemid, gastriit, juuste väljalangemine, hemorroidid, ENT-haigused, kollatõbi, suitsetamine, ülekaal ja rasvumine, halvatus, liigesevalud, ishias, sinusiit, kuseteede infektsioonid ja haigused jt.

10-päevase Ayurveda näidisprogrammiga saad tutvuda siin. Samuti on välja töötatud erinevad raviprogrammid: üldine tervendus, stressi vähendamine, detox ehk keha mürkidest vabastamine, anti-aging ehk noorenduskuur, kaalu-alandamine ja uuenemise ja taastumiseprogramm.

Inimeste tagasiside Swastha Ayurveda Kliiniku kohta leiad siit. Eelnevalt võid konsulteerida oma tervisehäda teemal dr. Dickson Athukorala’ga, kirjutades talle: ayurveda.swastha@gmail.com. Kui vajad suhtlemisel abi inglise keelega, siis kirjuta eelnevalt Maivile.

ajurveeda hoolitsused Sri Lankal

SRI LANKA IMELINE LOODUS JA KULTUUR

Sri Lanka on maailma üks rikkalikum ja mitmekesisem koht taimestiku ja loomastiku poolest, kus on haruldasi liike, mida mujal ei leidu. Samuti pööratakse suurt tähelepanu looduse eheduse säilitamisele ja seepärast on seal palju rahvusparke. Soovi korral võid minna avastama saare ürgset loodust – vihmametsi, mägesid, jõgesid, koskesid, kasvõi sukelduda korallide juurde ookeniapõhja.

Kui jääd kauemaks, siis kohapeal on võimalik võtta väljasõite koos kohalike giididega, et kohtuda metsikult elavate elevantidega, pühvlite, leopardide, kilpkonnadega või näha kauneid paiku. Muidugi võid ka omalkäel minna saart avastama, sest näiteks Hikkaduwa rannikuäär on igat jalutuskäiku väärt. Hikkaduwas peatuvad surfarid ja see on ka saare parim koht sukeldumiseks ja snorgeldamiseks, kuna seal kandis on võrratud korallriffid, kus elavad värvikirevad kalad.

Sri Lanka on tuntud maapõues leiduvate vääriskivide poolest. Seal samas Hikkaduwa lähedal on näiteks kuukivi kaevandus ning lähedal Ratnapuras rubiini ja safiiri kaevandused. Haruldasem sinine kuukivi kasvabki ainult Sri Lankas. Vaata videot siit > 

Võrratult ilus on laevaretk Sinisesse laguuni 50 saarega Maadu jõele, vaalasafarile, snorgeldama, külastada elavantide elupaiku, teha Yala rahvuspargis päevane safari või külastada saare keskel mägedes asuvat tuhandete trepiastmetega “püha jalajälge” Adam’s Peak (Sri Pada), siin üks video sellest >

banner_hikkaduwa_rand_ja_korallid

KUIDAS REIS TOIMUB?

Kohapeal on korraldatud majutus ja ajurveeda hoolitsused ning kokku lepitud nende maksumus, sest kõike eraldi võttes tuleb kohapeal hind kallim. Oma tulekust või küsimuste korral kirjuta Maivile: maivi.talving@gmail.com.

Sinu korraldada on lennupiletid ja viisa.

Kui tuled omalkäel ja ühist transfeeri ei vaja, siis Colombost saab kõige kiiremini ja soodsamalt Hikkaduwasse rongiga (1h 40 min, pilet 1 €), lennujaama ja rongijaama vaheline kaugus 30 km. Lisatasu eest (al 50 €) saab tulla lennujaama vastu ka autoga (autos on 4 kohta) või minibussiga, selleks palun anna eelnevalt oma soovist teada.

INDIVIDUAALREISIDE KORRAL

10-päeva hind ühele inimesele on:
300.- Hinnas on ka 3-tundi (ühel päeval) ajurveeda hoolitsusi
400.- Hinnas 3x 3-tundi (kolmel päeval) ajurveeda hoolitsusi

  • Soovitav reisiaeg 1. jaanuarist kuni 30. aprillini 2016
  • Toad on 2-inimesele koos vannitoaga, soovi korral saab paigutada ka lastevoodid. Majas on ka köök. Kuna villa on seotud kohaliku Swastha ajurveeda keskuse omanikuga, siis loomulikult pakutakse villapuhkuse ajal ka ajurveeda tervendavaid protseduure, mida saab soovi korral juurde võtta.
  • Hind ei sisalda väljasõite ja sööke – saame kohapeal nende korraldamisel aidata.

Maivi kontaktid: maivi.talving@gmail.com või Facebookis nime järgi

Võta julgelt ühendust ja tule ka Sri Lankale!

hikkaduwa_banner_kosk

Miks just Sri Lanka ja kuidas see juhtus:

“Olime tütrega otsinud troopilise kliimaga paika kusiganes maailmas, kuhu minna mõneks ajaks puhkama ja lubada end soojal päikesel paitada, ujuda sini-sinises ookeanivees ja noppida banaane otse puuotsast. Tegime läbi üheskoos ka reaalsusloome küllusemeditatsiooni. Ühel päeval (detsembris 2014) tuli mulle kõne Sri Lankalt Tarmolt, kes on leidnud seal elukoha võlutuna sealsest heaolust ning ta mõte oli läinud sellele, et kutsuda ka teisi sinna imelisele paradiisisaarele. Ta küsis, kas ma saan teda sõnaseadmises aidata? Võite ühe korra arvata, mis tundega ma tema sõnumit kuulasin? :) Ja nüüd ma siis kutsun ka teid, head inimesed – lähme Sri Lankale Hikkaduwa’sse puhkama ja end laadima.”

Kohtumiseni paradiisis! Sinharaja-Forest-Reserve

Siin ei saa kommenteerida