Kuidas toime tulla muutustega

Muutuste tuules. Ajakiri TervisetarkEnda tundmaõppimise ja tervendamise teekond on uskumatuid üllatusi täis, vahepeal ajab nutma ja hiljem naerma. Lõpuks tunneme vabadust olla need, kes me oleme ja armastada end just sellisena, nagu oleme.

Meil kõigil on oma eluõppetükid. Me kõik oleme erinevad ja unikaalsed. Muutume kogu aeg ja seetõttu muutub ka maailm meie ümber. Sellepärast ei ole mõistlik end võrrelda teistega ega jääda kinni ühte arvamusse – see on arengu üks suurimaid pidureid. Kuidas me oma õppetunnid omandame ja teekonna läbime, sõltub sellest, millisel teadlikkuse astmel parasjagu oleme.

Oleme tulnud siia ellu omandama ja viimistlema kindlaid kogemusi ja omadusi. Võime seda vaadata kui hinge arengut. IGA KOGEMUS ON ARENGU MÕTTES HEA, isegi siis, kui see ei ole meeldiv. See annab meile võimaluse omandada tarkust ja tasakaalustada energiaid. Igal meie teol ja mõttel on tagajärg. Karmat käsitletaksegi põhjuse-tagajärje seosena. Minu nägemuses ei ole see midagi muud kui energiate tasakaalustamine, siin või eelmistes eludes.

Me kõik oleme omavahel seotud

ME KÕIK OLEME OMAVAHEL SEOTUD JA KÕIK MIDA TEEME, TEEME ISEENDALE. Suurimad õpetajad meie elus on tavaliselt kõige lähedasemad inimesed. Igaühel meist on oma teemad, mida oleme sellesse ellu tulnud lahendama. Näiteks õppima püsivust, enesekindlust, armastust, julgust, väärikust, vabadust, iseendaks jäämist või hoopis tervendama suhteid kas lastega, elukaaslasega, ema, isa või kellegi teisega. Kui tunnete, et elu ei paku enam rahuldust, vanamoodi enam edasi minna ei saa või on tervis läinud kehvemaks, siis on aeg muutusteks.

SISETUNNET TASUB VÕTTA TÕSISELT. Oma kogemustest võin öelda, et kui ei kuula “äratuskõnet” esimene kord, siis järgmised korrad on järjest raskemad. Lõpuks ei jää muud üle, kui lihtsalt peab hakkama end ja oma elu muutma, sest meie hing on need kogemused sellesse eluplaani ise valinud. Kindlasti tunnete isiklikult mõnda inimest, kes näiteks raske situatsiooni või haiguse tagajärjel on läbi teinud hämmastavad maailmavaa- telised nihked. Iseasi, kas elul on ikka vaja meid nii kaugele lükata, et ainult läbi raskuste ja valu oleme valmis end muutma.

Alustades teekonda iseenda tundmaõppimiseks ja avastamiseks, peame olema valmis selleks, et kõik ei pruugi minna nii, nagu oleme harjunud ja sooviksime. KÕIGE ENAM KARDETAKSE MUUTUSI, SEST MUUTUSTEGA KAASNEB TEADMATUS JA TEADMATUS TEKITAB HIRMU. Nendel hetkedel annab kindluse teadmine, et kui olete teinud valiku käia südame järgi, siis kõik mis juhtub, on selleks, et saaks minna ainult paremuse poole. Millekski oli see vajalik, sest kõigel on põhjus. Milleks täpsemalt see vajalik oli, saame teada hiljem.

Spiraalne avardumineKui hakata parandama üht valdkonda endas ja oma elus, leiame end sageli tundmas, et see teema ei lõpegi, vaid tuleb meie ellu üha uuesti ja uuesti, näidates end järjepanu erinevatel viisidel. Tekib tunne, nagu edasiliikumist ei toimukski. Võtame näiteks eneseväärtustamise. Kõigepealt teadvustame, et asjad pole nii, nagu võiks olla. OLUKORRA JA SEISUNDI TEADVUSTAMINE ON VÄGA OLULINE SAMM. Seejärel hakkame otsima lahendusi ja tekivad situatsioonid, kas iseendast või teistest inimestest tingituna, kus saame praktiseerida omandatut, et end veelgi enam väärtustama õppida ja kindlamaks muutuda. Ühel hetkel näib, et olemegi õppetüki selgeks saanud, kõik on selge ja töö on tehtud. Kuid siis leiame end taas olukorrast, kus tekib tunne, et mitte midagi pole muutunud: tunneme ikka neidsamu emotsioone ja edasiliikumist nagu polekski olnud. Vahel on see niivõrd väsitav, et tahaks loobuda. Kuid stopp! On vaja teadvustada, et just see hetk, kus leiame end taas tuttavast olukorrast, annab meile märku, et me teadlikkus on avardunud ja oleme valmis astuma oma arengus järgmist sammu. ME EI OLE MITTE KUNAGI SAMAS PUNKTIS, KUS OLIME ENNE – see oleks loodusseadustega vastuolus, sest minu nägemise kohaselt toimub universumis AVARDUMINE SPIRAALSELT, mitte lineaarselt.

Olen paljudele öelnud, et oma arengu- ja tervenemisprotsessi tuleks vaadata kui sibula koorimist kiht-kihilt. Koorides ehk tervendades üht kihti, jõuate järgmiseni. Igas selles kihis on hulk tarkusi ja kogemusi, mida omandate. Need jäävad teisse ja säilivad teis! Igal juhul on teie teadlikkus kasvanud ja sellega koos paranenud ka teie võnkesagedus. Iga sibulakiht on vajalik, et oleksite valmis ette võtma järgmist. Kui olete ühe õppetunni omandanud, siis saab teist selle ala Meister! Nii jõuamegi samm-sammult oma hinge avanemiseni, kus tunneme lõputut ühtsust kõigega. Ühel päeval märkame, et vaatame elule hoopis uutmoodi, rõõmu ja tänulikkusega.

KUIDAS MUUTUSTEGA TOIME TULLA

MINA OLEN LABRADORIIDIST KRISTALLIMANDALAMinus on tahtejõud ja tugevus. Olen suurepärane. Vabastan endast kõik hirmud, uskumused ja ebakindluse, mis mind ei teeni. Usaldan oma intuitsiooni ja olen avatud uutele ideedele. Olen ühenduses Universumi väega ja oma hingetarkusega, et avaneda oma tõelises olemuses.

MINA OLEN LABRADORIIDIST KRISTALLIMANDALA
Minus on tahtejõud ja tugevus. Olen suurepärane. Vabastan endast kõik hirmud, uskumused ja ebakindluse, mis mind ei teeni. Usaldan oma intuitsiooni ja olen avatud uutele ideedele. Olen ühenduses Universumi väega ja oma hingetarkusega, et avaneda oma tõelises olemuses

1. Toetavad inimesed. Hea on leida inimesed, kes läbivad teiega sarnast eluetappi ning kellega saab avatult jagada oma mõtteid ja endas toimuvat. Nii ei jää te oma muredega üksi. Selleks vaadake ringi oma tutvusringkonnas, internetiportaalides, külastage temaatilisi üritusi, õpitubasid ja loenguid või leidke sobiv terapeut.

2. Abi kirjandusest. Enesearengu- ja vaimsetel teemadel on eesti keeles ilmunud väga palju häid raamatuid. Soovitan lugeda järgmisi autoreid: Wayne W. Dyer, Eckhart Tolle, Louise L. Hay, Brandon Bays, Deepak Chopra, David Deida, Rhonda Byrne, Diana Cooper, Osho, Drunvalo Melchizedek, Tommy Hellsten, Carolin Myss, Anatoli Nekrassov jt.

3. Hingamine ja teadlikkus. Teadlikkus tähendab siinses kontekstis sihi hoidmist valitud rajal, elu usaldamist ja südamehääle kuulamist. Emotsioonide tasakaalustamiseks tehke hingamispause sügava hingamisega. See taastab organismi hapnikuga varustatuse, rahustab, loob selgust ja annab energiat.

4. Labradoriidist kristallimandala. Leia aega mõtluseks, vaata mandalat ja häälesta end vastu võtma imelisi valgusenergiaid. Võid mõttes või sõnadega lausuda pildil olevaid afirmatsioone, mis aitavad kaasa meelesisundi ja alateadvuse muutmisele. Labradoriidi energiasagedused on abiks muutuste ajal, tugevdab eneseusaldust, hajutab ebakindlust ja hirmu. Loe lähemalt kristallimandalatest siit >

Kogu artikli leiad aprillikuu ajakirjast Tervisetark või ava artikkel siit samast >

Lugemiseks veel:
Muretsemine teeb muremeistriks >
Kõik teed viivad…iseendani >

Siin ei saa kommenteerida