Igal inimesel on oma tõde ja oma reaalsus

Igal inimesel on oma tõde ja oma reaalsus_2Minu nägemuses juhivad inimest väga sügaval tasandil kaks baasemotsiooni: armastus ja hirm. Need on nagu allhoovused, millest lähtuvad kõik teised tunded ning mis ühtlasi peegeldavad meie sügavamat sisemust.

Mu teraapiaseanssidel on sageli teemaks olnud inimeste omavahelised suhted. Näiteks on tekkinud olukord, kus keegi tunneb end teisele inimesele põhjustatud käitumise ja sõnade pärast halvasti. Või teine näide: inimeses tekib suur pinge ja ärevus selle pärast, et peab minema seltskonda, kus ta pelgab teiste arvamust. Kolmas näide räägib naisest, kes tülitseb oma sugulasega, kes ei suuda leppida tema valikutega oma tervise suhtes.

Õnneks saame muuta olukorda, kui teame, miks me mingit moodi reageerime ning mis on selle algpõhjus. Nende näidete puhul on algkäivitajaks hirm.

Igal inimesel on oma tõde ja oma reaalsus_3Esimese näite puhul – hirm, et mind ei mõisteta ega peeta oluliseks. Teise näite puhul mängib rolli hirm, et mind ei aktsepteerita ja ma pole väärtuslik sellisena, nagu olen. Kolmandas näiteks on käivitajaks surmahirm, et mu enda või lähedasega võib juhtuda halvim. PARADOKS ON AGA SELLES, ET LOOME ELLU SEDA, MIDA KÕIGE ENAM KARDAME. Kuna emotsioon on energia ja vibratsioon, loomegi ellu seda, mida välja kiirgame ja mida kõige rohkem väldime ja kardame. See juhtub seni, kuni laseme sellel olukorral kesta. Muutes endas emotsioone, muudame sellega sagedust ja välise maailma peegeldust – teiste inimeste suhtumist endasse.

Kui olete harjunud andma teistele hinnanguid, siis mõelge, mida see peegeldab teist endast? Hinnangulisuse põhjus on alati miski, mis ei lase inimesel tunda end piisavalt täiuslikuna. Tuntakse vajadust end seeläbi paremini tunda või pidada end teisest paremaks. Teise inimese arvel end tõstes kompenseeritakse midagi eneses puuduvat. Nii et vaadake järgmisel korral hinnangu andjat selle pilguga ja te märkate, et olukorra ebameeldiv põhjus ei pruugigi olla teis. Iseenesest ei ole halb see, mis sünnib, vaid selle nimetamine halvaks.

Inimestena me pendeldame ühest äärmusest teise: armastus aktiveerib hirmusid ja hirm ergutab armastust. Näiteks kui tunneme kellegi vastu armastust, on suur tõenäosus, et alateadlikult kardame temast ilma jääda. Sageli muudame siis armastuse tingimuslikuks, klammerdume ja meie heaolu hakkab sõltuma teisest inimesest.

Hirm energiana surub kokku, kaitseb, ründab, manipuleerib, varjab, suleb endasse.

Armastus energiana avardab, laiendab, hoolib, jagab, rõõmustab.

Igal inimesel on oma tõde ja oma reaalsus_4Armastus toob välja meie suurimad hirmud ja arengu mõttes on see väga hea, sest kuidas muidu saaksime teada alateadlikest allhoovustest, mis meid mõjutavad. Seepärast on ka tähtis teadvustada, et tõmbame oma ellu inimesi, kes aitavad meil endas märgata ja muuta tasakaalutust põhjustavaid tundeid, et me saaksime areneda. Suures plaanis võime seda protsessi vaadata kui hingede kokkuleppeid.

Igal inimesel on õigus. Igal inimesel on oma tõde ja reaalsus. ERINEVAID REAALSUSI ON JUST NII PALJU, KUI ON INIMESI. Iga inimese reaalsus on unikaalne ja selle kujundavad tema kogemused, maailmanägemus ja uskumused. Ükski reaalsus ei saa olla kellegi teise omast tõesem, parem ega õigem. Seepärast ei saa me neid võrrelda ega ka ennast teistega võrrelda. Samuti ei saa eeldada, et teine inimene mõistab kõike nii nagu teie, sest temal ei pruugi olla samu kogemusi mis teil. Ta tõlgendab ja näeb asju läbi oma teadlikkuse.

Jälgige end järgmine kord, kui tunnete taas vajadust anda hinnangut või õigustada oma tõde ja arvamust, ja mõelge, keda või mida te tegelikult endas kaitsete. Vaidluse või enesetõestamise asemel valige võimalus teist kuulata, mõista ja aktsepteerida. Võib-olla ühel päeval teine inimene jõuab teie teadmisteni. Seni aga lihtsalt lubage tal olla omas kogemuses ja kasvada, sest ainult kogemused juhivad elutarkuseni.

2 SOOVITUST, KUIDAS END ISE AIDATA:

fbt1. Meditatsioon enese tervendamiseks

Meditatiivsesse seisundisse jõudmiseks ja meele rahustamiseks aitavad sügav hingamine ja rahulik muusika. Kõigepealt looge kujutluses pilt endast, kes te tahaksite olla: vaadake, kuidas liigute ja end tunnete. Kui teil on keeruline luua visuaalset pilti, siis tajuge ja tunnetage kujutlust, nii nagu teile tundub omane.

Seejärel mõelge, millised teie kehaosad või emotsioonid tahavad tervendamist. Vaadake, kuidas need teile end ilmutavad: kas sümbolina või teiena lapseeas või olukorrana, kus need tekkisid. Nüüd saatke kujutluses sellesse kohta tervendav valguskiir ja täitke see koht valgusega. Võite öeda mõttes: «Puhastu, korrastu, tasakaalustu.» Lihtsalt uskuge, et valgusenergia muudab emotsiooni sagedust sel viisil, et see terveneb.

Lõpetuseks suunake tervenenud tunne enese sisse ja lõimige see uuel kujul endasse. Hoidke taas endas kujutlust õnnelikust ja tervest minast. Lõpetuseks tänage ennast, oma kaitseingleid ja teejuhte.

MINA OLEN PÜRIIDIST KRISTALLIMANDALA Minus on palju energiat ja positiivsust. Mu loomupärane kaitse hoiab eemal kõik mittesobivad energiad. Usun endasse, mul on piisavalt tahtejõudu ja enesekindlust. Tean, mida ma tahan ja kuidas seda saavutada. Minu ettevõtmisi saadab edu ja küllus.

MINA OLEN PÜRIIDIST KRISTALLIMANDALA
Minus on palju energiat ja positiivsust. Mu loomupärane kaitse hoiab eemal kõik mittesobivad energiad. Usun endasse, mul on piisavalt tahtejõudu ja enesekindlust. Tean, mida ma tahan ja kuidas seda saavutada. Minu ettevõtmisi saadab edu ja küllus.

2. Püriidist kristallimandala loob kaitset ja edu. Leidke aega mõtluseks, vaadake mandalat ja häälestage end vastu võtma imelisi valgusenergiaid. Võite mõttes või sõnadega lausuda pildil olevaid afirmatsioone, mis aitavad kaasa meelesisundi ja mõttemustrite muutmisele. Püriit kristallina suurendab positiivset ellusuhtumist, tõstab inimese enesekindlust ja usku iseendasse. Aitab üle saada hirmudest ja tekkivast ärevusest.  Loe ja vaata kristallimandalaid siit >

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>