Elamusreis ja retriit Keenias. Teekond Südamesse 21.-31.01.2023

Koht: Keenia, Watamu
Aeg: 21.-31. jaanuar 2023

Teekond südames kulgeb rahulolus, usalduses, rõõmus ja teadlikkuses. Selles olemises hakkab kõik meie ümber iseenesest looma ja toetama. Tekib eriline maagia ja hinge pühadus. Selle, kas miski on enda jaoks õige või vale, tunneb ära oma südames. Käia südameteed, ongi oma tee käimine. Rännakuid südamesse teeme me koguaeg, kuid kas ka teadlikult…

Kujutle end elamas puhtas looduseparadiisis Aafrikas, Keenia ühes ehedamas ja kaunimas India ookeani äärses piirkonnas keset Watamu mereparki ja Mida Creek looduskaitseala. Su aafrikapärane majake asub ookeani kaldal muinasjutuliselt kaunis kohas nimega Temple Point. Sa avad silmad ja sind ümbritseb värvikirev botaanikaaed troopiliste häältega, valge liivarand ja helesinine ookean, korallid oma kaunimas ilus ja elutegevuses, delfiinid ja merikilpkonnad, mangroovimetsad, lummavad päikeseloojangud…

Sa tõused ja sirutad end koos esimeste päikesekiirtega hommikujoogas ja meditatsioonis ookeani ääres, häälestades end uue päeva loomise teekonnale südames. Kostitad end küpsete puuviljade ja tervistava toiduga, värskendad end ookeanilainetes ja suundud koos oma toredate reisikaaslastega järjekordsele retkele avastama Aafrika imetabast ilu nii maal kui vee peal ja all. Avastad ookeani maagilist elu snorgeldades, lohe- või SUP-lauaga või laeval päikeseloojangusse. Mõni päev lubad endale hellitava spahoolitsuse, avastad kohalikku eluolu ja matkad punase liivakivi kanjonisse premeerides end pikniku ja lummavate vaadetega. Nopid enda jaoks välja sobivad keha- ja meelepraktikad, mis aitavad sind häälestada südamesse, armastusesagedusele, et ellu saaks tulla veel rohkem imesid. Ja seda koos toreda reisiseltskonnaga.

Tule meiega koos Keeniasse – 11-päevasele jooga, meditatsiooni ja lohesurfi retriidile “Teekond Südamesse”, mida juhendavad kogenud rändurid ja elamusreiside loojad Maivi Talving ja Ivari Järvekald, et luua keha ja meele tasandil armastust, rõõmu ja meelerahu. Meie kohta leiad infot altpoolt.

Päevad on täidetud põnevate väljasõitudega, erinevate jooga- ja meditatsioonipraktikatega ning lohesurfi harrastajad saavad maailma parimad võimalused Watamus surfimiseks. Meie ulatame Sulle kandiku kuldsete kommidega, kust saad valida enda jaoks kõige meeliülevandamad võimalused unistuste puhkuse loomiseks.

MIS ON REISIKAVAS?

See on hea aeg kosutada end sooja päikesega ja värske toiduga, teha endale keset talve üks korralik restart ning häälestada end uue ja helgema elu loomise lainele.

Ivariga koos saate joogatada ja rännud temaga jätkuvad vee peal. Kuna Keenia on Ivari perekonnale olnud koduks viimased 20 aastat, siis tunneb ta Watamu piirkonda ja surfilaineid nagu oma viit sõrme. Tea, et oled igati hoitud ja kindlates kätes. Kõik, kellel süda kutsub lohesurfima, saab Ivariga koos seda teha (allpool lähemalt).

Maivi viib Sind rännakule läbi erinevate meditatsioonitehnikate, joogapraktikate ja energiaseansside. Ja mis saaks olla imelisem, kui teha seda India ookeani kaldal! Häälestame end teadlikult keha, meele ja südame tasandil vastu võtma kogu ümbritsevat küllust ja looma edasi armastuse voos. Vaatame lähemalt kaasloome protsessi, kuidas luua seisundeid, mis aitavad muuta kogetavat reaalsust. See saab olema reis, kus saad algust teha kõige sellega millest oled unistunud – nii on see olnud varasematel reisidel ja nii saab see olema ka nüüd.

* Praktikates, joogatundides osalemine on vabatahtlik – kõike saab teha vastavalt oma sisetundele ja valmisolekule. Kõik praktikad sobivad nii algajatele kui edasijõudnutele.

Igas päevas on meil rännakud Keenia ja Watamu looduslikult kaunitesse kohtadesse:

Läheme SUP-laudadega avastama kaunist Mida Creek kaitseala ja liigume mööda veekanaleid salapärasesse mangroovimetsa. Lubame veel end kanda ja loodusel üllatada. Mida Creek kuulub UNESCO biosfääri merekaitsealade hulka, olles säilitanud tervikliku ökosüsteemi ja mitmekesisuse. Snorgeldame korallides ja imetleme veealust elu Watamu Nature Reserve kaitsealal, mis on koduks delfiinidele, merikilpkonnadele, sadadele värvilistele kaladele ja lindudele.

Matkame ilusate vaadetega Marafa kanjonisse “Hell’s Kitchen” ja tutvume kohaliku eluoluga. Tähistame elu ja teeme päikseloojangu pikniku mägedes. Kruiisitame laevaga ookeanil ja vaatame teistmoodi pilguga Watamu paradiisirannale. Õhtustame laevas ja purjetame päikeseloojangusse. Teeme väljasõite salajastesse randadesse ja põnevatesse kohtadesse – luba end üllatada! Kingitusena on sulle tunnine massaažiseanss Temple Point spas.

* Kõik need tegevused ja väljasõidud sisalduvad ka reisihinnas.

SOOVID MINNA LOHESURFIMA?

Watamu merekaitseala loob lohesurfiks suurepärased tingimused. Watamu lahte kaitseb ookeani poolt kaistud kaldast 1-2 km kaugusel asuv korallriff. Riffist kalda pool on vee sügavus 2-3 meetrit, vesi on piisavalt madal, et haid sinna ei tule. Küll aga kohtab lohetades merekilpkonni ja hea õnne puhul delfiine. Kuna kalastus on Watamu merekaitsealas keelatud, siis on ökoloogiline tasakaal säilinud ja merepõhja ei ole üle võtnud meresiilikud.

Iga päev ca kell 11 hakkab puhuma ühtlane kaubandustuul nimega Kaskazi. Tuul on side/on-shore suunaga, nii et kellegil ei ole ohtu India poole ära lennata. Tuule tugevus on iga päev sama ja on sobiv 9-12-ruutmeetristele lohedele. Vee temperatuur on ca 29 kraadi ning kalipso järele vajadus puudub. Ekvatoriaalne päike on piisavalt intensiivne, et soovitav on selga panna UV-kaitsega särk ning näo peale 50+ UV kaitset või tsingipulka.

Lohesurfima on oodatud kõik, kes vähegi laua peale juba saavad. Watamu heades tingimustes on edasine areng kiire. Koos Ivariga saab iga lohetaja paika seada oma arengu eesmärgid sellel reisil, mida minnakse püüdma. Igapäevaselt lähme pärast hommikujoogat ja -sööki randa, pumpame lohed täis, veedame päeva merel ja lõpetame värskendava joogiga Cecko hotelli basseini ääres.

Reisikavas sisaldub:

  • 3 tundi Ivari juhendamist päevas ja silma peal hoidmist.
  • 3 Watamu lahe mini-downwinderit, transport stardipunkti.
  • Malindi – Watamu pikk downwinder ca 2,5 tundi, transport stardipunkti Malindisse.
  • Reis Che Shale kuldse liivaga randa, transport Che Shalesse.

PS. Juhul kui soovid mõne meie planeeritud väljasõidu asemel minna surfima, saame reisi lõpus sulle need kulud tasaarveldada. Surfivarustus ei sisaldu reisihinnas – võta oma varustus kaasa. KLM lennuga Tallinn-Nairobi on võimalik ilma lisamaksuta oma 23 kg pagas vahetada surfivarustuse vastu. Võta julgelt ühendust Ivariga, et surfiasjad läbi rääkida või võtta juba praegu juurde lisatunde või oma senist varustust täiendada.

KUS ME ELAME?

Muinasjutumaal. Meie koduks saab võrratult ilus ja eriline majutuskoht Temple Point ookeanikaldal ja looduskaitsealal. Vanad templivaremed on praegugi seal alles ja kohe meie majade juures. Elame pühas paigas igas mõttes. Meie aafrikapärased majakesed asuvad ookeanikaldal ujumisranna ja joogaplatvormi lähedal. Meil on seal suur bassein, restoran, rannakohvik, spa-majake ja jalutusrajad paradiisiaias. On loodus ja meie. Temple Point on kinnine ala, mille hüvesid kasutavad ainult sealsed elanikud – seda on Keenia elu arvestades hea teada.

Päevas on kaks söögikorda, sest oleme üsna palju liikvel. Toitume külluslikult ja tervislikult, kus meie toiduvalik koosneb taimsetest saadustest.

Majutume hubastes ja avarates tubades, milles on vannituba, kõik elamiseks vajalik (sh konditsioneer ja wifi) ja õdusad istumisalad õues. Vastavalt hinnale saad valida majutuse kaheses või üheses toas.

MIS SEE MAKSAB?

11-päevase reisihinna sees on kõik mida vajad: kogu kohapealne tegevus, majutus Watamus ja üks öö Nairobis, toidud-joogid 2x päevas, väljasõidud ja lennujaama transfeerid. Hind ei sisalda lennupiletit, viisat ja kindlustust.

Hind majutusega 1 või 2 inimesega toas: 1970 €

Osaluse reisil kinnitab 600 € ettemaks, mis on seotud tagastamatute broneeringutasudega (koha tühistamisel ettemaksu ei saa tagastada va juhul kui asemele tuleb uus osaleja – siis vaatame selles hetkes üle, millised on võimalused ettemaksu tagastuseks). Ülejäänud summa palume tasuda hiljemalt 3. jaanuariks 2023. Kokkuleppel saab tasuda ka osade kaupa. 

KUIDAS SAAN OSALEDA?

Lisainfo saamiseks või osalemise soovist anna meile teada:

Maivile:

maivi.talving@gmail.com, tel 5022540

Ivarile:

ivari@meepott.ee, tel 5588802

MILLISE LENNUGA?

Meil on vaja jõuda oma retriidikohta Watamusse Keenias. Selleks tuleb lennata Tallinnast Nairobisse ja siselennuga Nairobist Malindisse, kus meie transfeer viib Watamusse. Saabumisel on üks öö Nairobi hotellis (sisaldub reisihinnas) ja lõunaajal lendame rannikule.

Kui soovid tulla Keeniasse täpselt meie reisi kuupäevadel, siis oleme valinud välja sellised lennud, et saaksime liikuda grupina üheskoos:

Minek:

21.01.2023 Tallinn – Nairobi (NBO) kell 7.40 – 22.00. Lennufirma KLM ((vahepeatusega Amsterdamis).

22.02.2023 Nairobi (WIL) – Malindi (MYD) kell 14.10-15.20. Lennufirma Skyward Express.

Tulek:

31.01. 2023 Malindi (MYD) – Nairobi (WIL) kell 17.10 – 18.20 (lennuvälja vahetus)

31.01.2023 Nairobi (NBO) – Tallinn kell 23.59 – 13.30 tagasi järgmisel päeval 01.02. Lennu kestvus 14.31 h

Tallinn – Nairobi – Tallinn KLM edasi-tagasi piletihind on u 600 € koos äraantava käsipagasiga. Nairobi – Malindi – Nairobi edasi-tagasi piletihind on u 90 €.

Tallinn-Nairobi piletid ja reisikindlustuse saad osta ise või meie GoTravel reisikonsultandi Kati kaudu, kes aitab Sul kõik korda ajada ja on Sulle abiks: Kati Keba, kati.keba@go.ee.

Nairobi – Malindi lennupiletid aitame Sul organiseerida ise.

PS. Kui soovid olla Keenias kauem kui meie reisiaegadel, siis ka see on võimalik. Lepime lihtsalt kokku Watamu majutusse saabumise kellaagades. Muudel kuupäevadel transfeere lennujaamade vahel ja Nairobis ööbimist me ei korralda ning need summad saame hiljem tasaarveldada.

VIISA. Keeniasse reisimiseks vajad viisat, mis maksab u 50 €. Viisat saab taotleda elektroonselt e-keskkonna vahendusel www.evisa.go.ke. Saadame sulle meilile täpsed juhised viisa vormistamiseks.

Keeniasse reisimise tingimused leiab: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/keenia/

KES ME OLEME?

Ivari järvekald

Foto: Laura Oks

Oma esimese lohesurfikogemuse sain aastal 2005 Maardu järvel lumelohetamisega. Esialgu sõitsingi ainult talvedel lumelauaga, kuni viimaks taipasin kalipso osta ja merre minna.
Kuna mul vanemad on elanud ca 20 aastat Keenias, siis külastasingi neid aastas korra ja läksin rannikule surfima. Sealsetes tingimustes peopesad villi sõites oli edasine areng kiire. 
Täna sõidan strapless lainelauaga ja õpin strapless freestyle hüppeid. Ühe jalaaastaga lainelauaga on minu hüpperekord 13 meetrit.

Olen IKO sertifitseeritud lohesurfi instruktor ja kasutan koolitustel BBTalking’u raadiosidet, mis on aidanud õpilaste arengule meeletult kaasa. 

Esindan Eestis Sea Shepherd merekaitse organisatsiooni. Toon maale Appletree Surfboards lainelaudu ja Harlem kitesurfing lohesid. Tuuletutel päevadel tegelen arvutigraafikaga, aerusurfiga ja kasvatan oma 6-aastast tütart. 

Minu tegemisi saab jälgida Facebookis: Lohesurfi Akadeemia www.facebook.com/surfibuss & Püünsi Surfihütt www.facebook.com/pyynsisurfihytt 

Maivi Talving

Olen üle kümne aasta pühendanud end igapäevaselt inimeste toetamisele terapeuditöö kaudu, aidates inimesi läbi nõustamise, erinevate kehatöö-tehnikate, vaimsete ja meelerahu praktikate. Teadliku kohalolu praktikad koos hingamisega viisid mind selleni, et minust sai joogaõpetaja, meditatsioonijuhendaja, Osho aktiivmeditatsioonide rahvusvaheliselt diplomeeritud meditatsioonijuht ja võtsin vastu Tiibeti mantraravi algse liini ülekande pühitsuse. Mulle omaselt vaatan maailma läbi holistilise maailmapildi, kus on seotud keha, hing ja meel, mis on ühenduses kõige Olemasolevaga läbi energiavõrgustiku kõige peenemal tasandil – nii nagu sees nii ka väljas, nii nagu üleval on ka all. Seepärast kasutan oma töös holistilise teraapia erinevaid meetodeid ja energeetilist tervendust, MER-ravimassaaži (myofacial energetic release), et algatada tervenemine nii füüsilisel kui energeetilisel tasandil. Kokku loob see terviklikkuse, elada tervena ja tasakaalus. Paljud inimesed teavad mind ka Kristallihaldjas Maivina ja Kristallimandalate loojana.

Maailma avastamise põnevus on viinud mind imelistesse paikadesse. Kui jõudsin oma rännakul palju aastaid tagasi imelisele paradiisisaarele Sri Lankale, armusin sellesse maasse koheselt. Nüüdseks olen Sri Lanka võlumaagiat jaganud inimestele edasi sealsete elamusreiside kaudu, mida olen korraldanud üle 7 aasta sadadele inimestele ja kellest on tänaseks saanud üks imearmas kogukond, kes ikka ja jälle kokku tuleb, et läbi meie ühiste rännakute taas seda imelist energiat elus hoida, mis meid kõiki kannab ja hoiab. Kuna olukord Sri Lankal ei ole mitu aastat võimaldanud sinna minna, siis seni kaua rändame mujal maailmas. Selle aasta juunis oli meil Hispaania mägedes Andaluusias väga eriline jooga ja meditatsiooni “Rahu ja Helguse retriit” ja nüüd loome koos Ivariga Keenia elamusreisi “Teekond Südamesse” järgmise aasta jaanuaris :)

Minuga saad tutvuda mu kodulehtede kaudu: kristallihaldjad.ee ja holetta.ee

Imelisi rännakuid meile kõigile!

Maivi & Ivari

Siin ei saa kommenteerida